« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Berlusconi: Sonuçlardan önce güzel oyun

İtalya Başbakanı ve Milan Kulübü Başkanı Silvio Berlusconi, teknik direktör Fatih Terim'e, "Sonuçlardan önce güzel oyun" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Milano yakınlarındaki Arcore'de San Martino adlı villası bulunan Berlusconi, bugün burada teknik direktör Terim, Milan 2. Başkanı Adriano Galliani ve yönetici Ariedo Braida ile birlikte öğle yemeği yedi. Yaklaşık 2 saat süren yemekte İtalya Başbakanı Berlusconi'nin, teknik direktör Terim'e, "Sonuçlardan önce güzel oyun. Zaten güzel oyundan sonra sonuçlar da geliyor" dediği belirtildi.

Teknik direktör Terim, Berlusconi ile görüşme sonrasında yaptığı açıklamada, "Başkan büyük bir kişilik. Çok sempatik ve bana çok yakın. Çok iyi anlaşıyoruz. Bu başkanın teknik direktörü olmaktan çok memnunum. Başkan da benim gibi güzel oyununun daha önemli olduğunu düşünüyor" dedi.

Milan Kulübü 2. başkanı Galliani de gazetecilere yemekte olanları anlattı. Galliani, "Berlusconi, yemekte Türk teknik direktörü neden seçtiğimizin altını çizdi. Başkan, Terim'in bulunduğu takımları iyi oynattığına ikna olduğumuzu söyledi. Başkan, göze hoş gelen oyunun sonuçlara da yansıdığını anlatarak, Milan'ın tarihinde her zaman bu karaktere sahip olduğunu vurguladı" diye konuştu.

Berlusconi ile tüm futbolcuları tek tek değerlendirdiklerini ifade eden Galliani, Milan Kulübü Başkanı Berlusconi'nin tüm futbolcular konusunda Türk teknik adamın görüşünü istediğini kaydetti. Galliani, "Uzun zamandır Milan bu kadar iyi gözükmüyordu. Eğer Milan'ı daha iyi görürsek başkandan aşağıdaki yöneticilere kadar herkes daha memnun olacak" dedi.

Milan Kulübü 2. Başkanı, Berlusconi'nin her zaman takımın yanında olduğunu dile getirerek, "Terim, konuşmak istediği her zaman da başkanı bulabilecek" diye konuştu.

"ALKIŞLAMAKTAN ELLERİ AĞRIYACAK"

İtalya başbakanı ve aynı zamanda Milan Kulübü'nün başkanı olan Silvio Berlusconi, "Milan birşeyler kazandırarak eğlendirecek" dedi.

Milan kulübünün özel kanalı olan Milan Chanel'a özel demeç veren Berlusconi, "Teknik direktörümüzden birşeyler kazanmayı başararak Milanlı taraftarları ve futbolseverleri eğlendiren bir takım yaratmasını istiyoruz. Sonuç olarak hiç garip birşey istemiyoruz" dedi.

Berlusconi, özellikle "özveride bulunarak" yaptıkları transferler sonrasında bunun karşılığını güzel oyun ve iyi sonuçlarla almayı umduklarını ifade etti.

Milan'ın yıldız transferi Rui Costa için "Eğer ayaklarını da beynigibi çalıştırırsa mükemel sonuçlar verecek" diyen Berlusconi, ileride İnzaghi-Shevchenko ikilisine güvendiğini kaydetti.

Milan kulübü başkanı, taraftarlara da seslenerek "Alkışlamaktan elleri ağrıyacak" dedi.

"AJAX'A KARŞI İLK YARI OYNAYAN TAKIMI GÖRMEK İSTİYORUM"

Berlusconi, Ajax'a karşı ilk yarı oynayan takımı görmek istediğini belirtti.

Geçtiğimiz 13 Mart tarihinden (Şampiyonlar Ligi'nde Milan'ın Deportivo'ya yenildiği zaman) itibaren Milan ile ilgili herhangi bir açıklama yapmayan Berlusconi, "Ajax'a karşı ilk yarıda oynayan Milan'ı istiyorum. Benim istediğim Milan bu. Maç sonrası Galliani'ye telefon açıp, tebrik ettim. Önceden onu, iyi oyununu göremediğim Milan'dan duyduğum üzüntülerimi aktarmak için arardım. Eminim ki bu üzüntüler sadece benim değil tüm taraftarların üzüntüsüydü. Takım, Ajax karşısında oynadığı ilk yarı gibi oynamak zorunda" diye konuştu.

Milan Kulübü başkanı, teknik direktör Terim ile önceden görüşmeyi istediğini ancak "diğer sorumluluklarının bu zamana kadar kendisine izin vermediğini" dile getirdi.

Milan kulübü sahibi Berlusconi, takımda Rui Costa, İnzaghi ve Shevchenko'nun maksimumu vereceğini savundu.

Transfer konusunda bu sezon Milanlı yöneticilerin çok çalıştığını kaydeden Berlusconi, "Eminim ki, Terim takımı iyi duruma getirecek. Güçlü, kararlı ve kazanan biri. Eğer birşeyler doğru istikamette gitmezse Galliani, Braida ve Terim takımla birlikte sahaya inecekler ve gerekirse ben de sahaya inmeye hazırım" ifadelerini kullandı.

Milan Chanel'e özel demeç veren teknik direktör Terim ise "Başkan ile tanışmaktan onur duydum. Herkese teşekkür ediyorum. Bana emanet edilen misyon zor değil. Ben de Ajax'a karşı ilk yarı oynayan Milan'ı istiyorum, hatta daha da fazlasını. Sadece 2 haftadır çalışıyoruz ve her gün bir öncekinden daha iyi" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz