Berlin'de 13 eve operasyon düzenlendi

Berlin
20.01.2015 - 11:23 | Son Güncelleme: 20.01.2015 - 12:55

Almanya'nın başkenti Berlin ile iki eyalette İslamcı terörist zanlılarının evlerine özel komandolar baskın düzenledi. Baskınların cuma günü gözaltına alınan İsmet D. ile Emin F.'nin yakın çevresine yapıldığı açıklandı.

PARİS'TEKİ terör saldırılarının ardından Avrupa'yı terör korkusu sardı. Belçika'dan sonra Almanya'da da peşpeşe İslamcı terörist zanlılarının evlerine baskınlar düzenleniyor. Suriye'deki terör örgütü IŞİD'e lojistik destek sağladıkları şüphesiyle geçtiğimiz cuma günü başkent Berlin'de bir camiye düzenlenen baskın sonrası 41 yaşındaki İsmet D. ile 43 yaşındaki Emin F. gözaltına alınmıştı.

YİNE ÖZEL KOMANDOLAR

Berlin polisi dün sabah da İsmet D. ile Emin F.'nin yakın çevresine özel komandolarla ani baskınlar düzenledi. Eş zamanlı olarak Brandenburg ve Thüringen eyaletlerinde de iki zanlı Türkün ilişkide olduğu kişilerin evlerine baskınlar yapıldı.

Polisten yapılan açıklamaya göre 11'i Berlin'de olmak üzere 13 ev arandı. Evlerine baskın düzenlenen kişilerin Suriye'deki terör örgütü IŞİD'i desteklediklerinden şüpheleniyor. Aramalarda şüphelilerin Almanya'da terör saldırısı planladıklarına dair bir ipucu bulunmadığı açıklandı. Gözaltına alınan olmadı. İsmet D. ile Emin F. Berlin'in Moabit semtinde bir kuran kursu okulunda Suriye'deki terör örgütü IŞİD'e destekçi arayıp yetiştirmekle suçlanıyor.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı