Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Berlin Athletik Kulübü mecliste ağırlandı

Almanya Kupası'nın ilk turunda 1. Lig (Bundesliga) takımlarından Hoffenheim'ı 4-0 yenerek tarihi bir galibiyete imza atan 4. Lig takımı Berlin Athletik Kulübü'nün (BAK) yöneticileri ve oyuncuları Yeşiller Partisi Berlin Eyalet Meclisi Üyesi Özcan Mutlu tarafından mecliste ağırlandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Davete oyuncularla birlikte BAK Başkanı Mehmet Ali Han, teknik heyet, yöneticiler, Yeşiller Partisi Berlin Eyalet Meclisi Üyesi Martin Beck ve Mitte İlçesi Belediye Meclisi Üyesi Wolfgang Lehmann da katıldı.
Mutlu, burada yaptığı konuşmada, BAK'ı büyük başarısından dolayı kutlayarak, “Hoffenheim, ikinci takımıyla değil, birinci takımıyla mücadele etti. Önemli bir zafer kazandınız” dedi.

BAK'ın aldığı galibiyeti “Moabit'in (karşılaşmanın oynandığı semt) mucizesi” olarak nitelendiren Mutlu, BAK'a Almanya Kupası'nın ikinci turu için de başarılar diledi.

Türkler tarafından yönetilen BAK kulübünde çok sayıda milletten biraraya gelen sporcuların yer aldığını ifade eden Mutlu, futbolun entegrasyon için büyük önem taşıdığını kaydetti.

Başkan Han da, çok genç bir yönetime, iyi bir takıma ve iyi bir teknik direktöre sahip olduklarını belirterek, “Biz bu maçı kazanacağımıza inanmıştık. İnanamazsan başaramazsın. İnanmak başarının yarısıdır” diye konuştu.

Berlin eyaletinin kendilerinden daha büyük başarılar beklediğini ifade eden Han, ancak kendilerinin diğer takımların sahip olduğu koşullara sahip olmadığını, bu konuda yardıma ihtiyaç duyduklarını kaydetti.
Kulübün altyapısında yüzlerce çocuğun oynadığına, bu çocukların ailelerinin büyük bir bölümünün işsiz olduğuna dikkati çeken Han, “Biz burada gerçek anlamda uyum çalışması yapıyoruz” dedi.

Han, uyum konusunda geliştirdikleri stratejiyi sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Hoffenheim karşısında 2 gol kaydeden Metin Çakmak da, aldıkları başarıdan dolayı kendilerine alışılmadık bir ilgi gösterildiğini, bunun çok güzel bir duygu olduğunu belirtti.

Davette BAK Başkanı Han, Mutlu'ya, üzerinde oyuncuların imzalarının bulunduğu bir flamayla Hoffenheim karşılaşması için özel olarak yaptırılan bir şal hediye ederken, politikacılar da, Han ve teknik direktör Jens Hartel'e çiçek, Çakmak ve takımın kaptanı Hennig Lichte'ye de kitap hediye etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz