İZMİR HABERLERİ BERGAMA HABERLERİ

BerKM'de keyifli konser

DHA
30.09.2017 - 17:59Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'in Bergama İlçesi'ndeki Bergama Kültür Merkezi'nde (BerKM) konser veren Kolombiya asıllı Yunan keman sanatçısı Maria Francisca Rocca Arbelaez'e, yetenekli Roman müzisyenler eşlik etti.

Müziğin evrenselliğinin Ege'nin iki yakasını buluşturduğu konserde, dünya ve Türk müziğinin sevilen eserlerini seslendiren keman sanatçısı Maria Francisca Rocca Arbelaez'e, klarnette Ahmet Duraç, kemanda Metehan Uyaroğlu, Nazım Yarar, İsmail Yiğit Usluy, Furkan Devrilmez, perküsyonda Burak Gezgin, saksafonda Vedat Duraç, trompette Fuat Duraç, gitarda Mehmetcan Akkuş eşlik etti.

Bergamalı izleyicilerin salonu doldurduğu konseri; Bergama Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kahyaoğlu, Kolombiya Ankara Büyükelçiliği'nden Kültür Ateşesi Daniela Bohorquez ve konserin koordinatörü Maria Francisca Rocca Arbelaez'ın annesi Angela Maria Arbelaez ile birlikte izledi.

Midilli Adası'nda mültecilerle yaptığı gönüllü müzik çalışmalarından dolayı Kolombiya Cumhuriyeti'nin her yıl düzenlediği Genç Gönüllü Ödülü'ne bu yıl María Francisca Rocca Arbelaez'in layık görülmesi nedeniyle, ödülü Kolombiya Ankara Büyükelçiliği'nden Kültür Ateşesi Daniela Bohorquez tarafından konserde kendisine takdim edildi.

Konserde kısa bir konuşma gerçekleştiren Kültür Ateşesi Daniela Bohorquez, "Müziğin Türkiye, Yunanistan ve Kolombiya'yı ahenkle bir araya getirdiğini görmek çok etkileyici. Müzik köprüleri kurararak değerlerimizi ve kültürel mirasımızı paylaşıyoruz" dedi.

BERGAMA (İzmir), DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Bergama haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Bergama haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde BerKM'de keyifli konser haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı