« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Berkin çok mutlu

Trabzonspor ile yapılan Ziraat Türkiye Kupası maçında 2. yarıda oyuna giren Galatasaray'ın genç futbolcusu Berkin Aslan, çok heyecanlandığını söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME

 Berkin, Galatasaray Televizyonu'na yaptığı açıklamada, Trabzonspor maçı  öncesi (A) takımla 3 gün antrenmanlara çıktığını kaydederek, “Açıkçası oyuna  girmeyi beklemiyordum. Skor 2-1 olunca oyuna girme umudum azaldı. Sonra hocam  bana güvenip, oyuna aldı” dedi.

 (A) takımdaki oyuncuların her zaman kendilerine nasıl davranacaklarını  anlattıklarını kaydeden 17 yaşındaki oyuncu, başta Emre, Servet ve Arda olmak  üzere ağabeylerinin kendisine doğruları göstermeye çalıştığını belirterek,  “Televizyondan heyecanla izlediğim futbolcularla birarada oynamak ve hayranlıkla  izlediğim taraftarın önüne çıkmak beni çok heyecanlandırdı. Amacım birkaç maç sonra ilk 11'de oynamak” diye konuştu.

 Berkin, Avrupa'da Kaka'yı, Türkiye'de ise Arda'yı örnek aldığını, altyapının başına getirilen Jan Derks'in kendisine Kewell'ı örnek gösterdiğini  anlattı.
 Teknik direktör Frank Rijkaard'ın gençlerle ilgilendiğini ifade eden Berkin, “Rijkaard bizimle sohbet içinde. En küçük şeyde bile antrenmanda hemen  bize bir şey gösteriyor. O bile bizim için ayrı bir tecrübe. O kadar yaş farkı  olmasına rağmen, Frank Rijkaard bizimle sanki bir arkadaş gibi” diye konuştu.

 Berkin, maçta bir pozisyonla ilgili olarak da, “Arda ağabeyle duvar pası  yaptık. Oradan sonra top kornere çıktı ve o pozisyondan sonra alkış aldım. Bir an  sahada sadece ben varmışım gibi hissettim. Kimseyi görmedi gözüm. Çok  duygulandım, çok mutlu oldum” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler