İZMİR HABERLERİ

Bergama, İstanbulluları çağırıyor

DHA
25.04.2017 - 13:21Son Güncelleme :
DHA

DÜNYANIN 999'uncu, İzmir'in ise ilk UNESCO Dünya Mirası olan ilkler şehri Bergama, 'Bergama Seni Çağırıyor' projesi kapsamında, İstanbul Deniz Otobüsleri'ne (İDO) ait hızlı feribot, vapur ve deniz otobüslerinde tanıtılmaya başlandı.

Bergama Belediyesi ile Bergama Ticaret Odası'nın ilçenin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla ortaklaşa yürüttüğü 'Bergama Seni Çağırıyor' projesi, 4'üncü kez 31 Mart'ta başlatıldı. Projenin amacına uygun olarak İzmir'den ücretsiz otobüs seferleri düzenlendi. Konak ve Karşıyaka olmak üzere iki noktadan hareket eden misafirler, 8 saatlik bir gezi programıyla Bergama'yı gezip görme fırsatı yakaladı. Proje bununla da kalmadı. İstanbul ve körfez bölgesindeki vatandaşların da Bergama'ya gelmesini amaçlayan ek proje üretildi. Proje kapsamında İstanbul ve körfez bölgesinde hizmet veren İDO seferlerine reklam filmi hazırlatıldı. Bergama Belediyesi ve Bergama Ticaret Odası işbirliğiyle hazırlatılan 40 saniyelik tanıtım filmi, 53 gemide ve 1000 üzeri ekranda gösteriliyor. Tüm iç ve dış hatlarda 500 spot halinde gösterilen tanıtım filmi, günde 500 bin yolcuya ulaştırılıyor. İDO seferlerinde bayram veya özel günlerde yolcu sayısı 1 milyon kişiyi buluyor. Hazırlanan videoda Bergama'nın antik kalıntıları, hanları, hamamları, camileri, Kozak Yaylası, eski evleri, Kermes'i, kültür sanat yaşamı, folkloru ve birçok özellikleri yer alıyor. Bütün bunlar 40 saniyede anlatılıyor.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Bergama, İstanbulluları çağırıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 13 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bergama, İstanbulluları çağırıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı