Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Bereket ve istikrar

SİVASSPOR, Trabzonspor, Kayserispor, Kasımpaşa, Konyaspor, Bursaspor, Gaziantepspor ve İstanbul Belediye..

Fenerbahçe bu 8 maçta hiç gol yemeden 22 puan aldı.. Deplasmanda ligin ikinci yarısında tüm maçlarını kazandı. Ligin en çok gol atan takımı.. Seyirci ortalamasında, ürün satışında, kombine sayısında da lider.. Ama Fenerbahçe’yi bu sezon şampiyonluk yolunda en avantajlı takım konumuna getiren unsur bambaşka..
Çok kötü günlerini gördüm Fenerbahçe’nin.. Taraftarına çok acı çektirdiği anları yaşadım.. O zamanlar bile bereketi hiç azalmadı renklerinin.. O  bereketin tanımını en güzel İslam Ağabey yapmış, daha fazla yazmaya gerek yok.. Bundan 10 yıl önce Fenerbahçe istikrarsızlığın sembolüydü.. Kongreleri, başkanları futbolun önüne geçerdi.. Bir yılda 4 teknik direktör değiştirdiği sezonlar vardı.. Fenerbahçe 9 puan geriden buraya geldiyse, takım içindeki çok ciddi ego çatışmaları aşıldıysa bunda Aykut Kocaman’ın arkasında durulmasının büyük rolü var.. O nasıl saha içinde bazı oyunculara karşı çok sabırlı davrandıysa, camia da ona inandı ve güvendi..
Stoch’un bu takımda oynaması gerektiği bir maçta ona güvendi. Tüm Türkiye Andre Santos’un gitmesi gerektiğini düşünürken o Fenerbahçe’yi önde tuttu.. Güiza’yı tembelliğine karşın gereken maçta, gereken dakikada sahaya
sürdü.. Alex’in Fenerbahçe’ye geldinden beri en iyi sezonunu yaşamasına büyük katkı yaptı.. Bütün bunları yaparken, oyuncularının arkasında dururken kendi arkasında durulmasının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördü..
Öncülük etti
Fenerbahçe son 8 yılı sezon içinde teknik direktör değiştirmeden tamamlıyor.. Son 8 yılda istikrarsızlığın kulübü olmaktan çıkıp, bereketin istikrarla buluşmasına öncülük eden camia haline geliyor.. Maç kazanmaktan, kupa kaldırmaktan, şampiyon olmaktan öte bir başarı bu..
Maçı fazla yazmadım.. Stoch’u ilk onbirde görünce hızlı bir başlangıç olacağını tahmin etmiştim.. Niang ya da Dia kulübede olsa fark artardı.. Ama artık farktan çok kazanmak önemli.. Hem Fenerbahçe, hem de Trabzonspor için..

BEĞENDiM

Gökhan Gönül’ün 90 dakika bitmeyen enerjisini..

BEĞENMEDiM

Yobo’daki düşüşün sürmesini..

DİKKAT

Fenerbahçe’nin duran toplarda attığı gollerde azalma var..

 

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI