İZMİR HABERLERİ

Bereket salatası yaptı

DHA
30.04.2017 - 13:35Son Güncelleme :
DHA

SAHRAP Soysal Olıvtech Fuarı'nda, zeytinyağıyla ilgili hem bilgiler verdi hem de yaptığı bereket salatasının sırlarını paylaştı.

Gurme İzmir-Olıvtech 7. Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı'na katılan Sahrap Soysal, Ünlü Şeflerle Yemek Şöleni etkinliğinde ziyaretçilere keyifli anlar yaşattı. Enginar tatlısı tarifiyle yemek etkinliğe başlayan Sahrap Soysal İzmir'in Anadolu'ya ışık saçan bir kent olduğunu söyledi.

“İzmir'i anlamak için İzmir'de yaşamak lazımö diyen Soysal, anılarını fuar ziyaretçileriyle paylaştı. Karadenizli olduğu için zeytinyağıyla 40'lı yaşlarda tanıştığını söyleyen Soysal,  “Zeytin bir meyvedir zeytinyağı da meyve suyudur" dedi. Aynı gün Olivtech Fuarı kapsamında düzenlenen 'Zeytinli Sohbetler'in konuğu olan Canan Karatay'ı da anımsatan Soysal, “Hocamız gitti tuzumuzu salataya ekliyoruz diyerek" ziyaretçileri güldürdü. Sahrap Soysal, yemek etkinliğinde bereket salatasını yaparken bir yandan da fuar ziyaretçilerine salata sosu yapmanın püf noktalarını anlattı. Soysal, yemeği hazırladıktan sonra ziyaretçilere ikram etti.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Bereket salatası yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Nisan 2017 tarihinde saat 13 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bereket salatası yaptı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı