DENİZLİ HABERLERİ

Bereket Enerji, 'Parla' adıyla hücre üretecek

DHA
06.04.2018 - 15:10Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ'de merkezi bulunan Bereket Enerji Üretim Şirketi, güneş enerjisi sektörünün buluşma platformu olan 11. Uluslararası SOLAREX Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı'na katıldı. Bereket Enerji Üretim Genel Müdürü Ahmet Cemal Baflı, fuara 'Parla' adını taşıyan panelleriyle katıldıklarını, haziran ayında ise Türkiye'de ilk kez güneş enerjisi hücre üretimine başlayacaklarını söyledi.

SOLAREX Fuarı, yenilenebilir enerji kaynakları arasında son yıllarda talebin giderek yoğunlaştığı güneş enerjisi sektörü, son torba yasayla çatı uygulamalarının önünün açılması nedeniyle yatırımcıların akınına uğradı. 200'den fazla yerli ve yabancı firmanın stant açtığı ve binlerce katılımcının yer aldığı fuarda, Bereket Enerji'nin "Güneşi Yakala" sloganıyla açtığı stant ilgi odağı oldu. Bereket Enerji Üretim Genel Müdürü Ahmet Cemal Baflı, Türkiye'de hızla gelişen bir katılımcı kitlesine doğru giden, Ortadoğu ve Asya pazarları için oldukça dikkat çekici olan SOLAREX Fuarı'nın bu alanda yatırım yapmaya niyetli girişimciler için önemli fırsatlar sunduğunu belirtti. Bereket Enerji'nin panel üretimi ve anahtar teslim projeleriyle güneş enerjisinden yararlanmanın öncülüğünü yapan firmalardan biri olduğunu dile getiren Baflı, "Bereket Enerji olarak sektörde bu yıl yine bir ilki başaracağız. Haziran ayında Türkiye'de ilk olacak güneş enerjisi hücre üretimine başlayacağız. Yıllık 130 MW kurulu güce sahip olacak tesislerimizle, yerli üretimin startını vermiş olacağız. Hücre üretiminin kapasitesini 2 yıl sonra sonunda 400 MW'ye çıkarmayı planladık. Talepleri karşılamak amacıyla şu anda yıllık 150 MW olan panel üretim tesislerimizin kapasitesini de 500 MW'ye yükseltmeyi hedefledik" dedi.

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Denizli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Denizli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bereket Enerji, 'Parla' adıyla hücre üretecek haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı