Ege Haberleri

EGE

  Berberlerden Pekdaş'a ziyaret

  Hürriyet Haber
  10.08.2014 - 01:14 | Son Güncelleme: 09.08.2014 - 15:12

  Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ı ziyaret eden İzmir Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Bilgin, hasta, engelli ve ileri yaştaki yurttaşlar için hazırlanacak sosyal projelerde işbirliği yapmak istediklerini söyledi.

  İzmir Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Bilgin ve yönetim kurulu üyeleri Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ı makamında ziyaret etti. Başkan Şükrü Bilgin, sosyal sorumluluk projelerinde Konak Belediyesi'yle ortak işlere imza atmak istediklerini söyledi. Bilgin, yapılacak işbirliği sayesinde ilçedeki genç işsizlere meslek edinmelerini sağlayacak eğitici meslek edinme kursların verileceği gibi bunun yanında imzalanacak protokolle de evlerinden çıkmaları zor olan hasta, engelli ve ileri yaştaki yurttaşların evlerinde tıraş edileceğini dile getirdi. Bilgin ayrıca, dar gelirli vatandaşların yoğunlukta olduğu bölgelerde eğitim gören miniklerin de saç tıraşının da yine belediyenin desteğiyle Oda tarafından karşılanacağını söyledi. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş da sivil toplum örgütleriyle her zaman işbirliğine hazır olduklarını belirterek, "Şehrin enerjisini ortaya çıkartmak için birlikteliğe ihtiyacımız var. Bunun için dayanışma içinde kentin sorunlarını çözmek gerekiyor" dedi.

  Ziyarette Berber esnafının sorunlarını da Başkan Pekdaş'la paylaşan Bilgin, en ciddi sorunun haksız rekabet olduğunu dile getirdi. Bilgin, bazı berber dükkanlarında düşük ücreti gösteren yazıların bulunduğunu belirterek, belediyenin bunları kaldırmasını isedi. Bilgin, "Konak'ta özellikle Basmane bölgesindeki dükkanlarda fiyatlar çok düşük tutuluyor. Oda olarak ucuz tıraş yapılmasından rahatsız değiliz, hatta parası olmayanı ücretsiz traş yapsın ancak tarifeye yazılarak asılmasından rahatsızız. Bizim tarifemiz belli. Başka semtlerle haksız rekabet yaratılmasını istemiyoruz. Bu bazı esnafımızın onurunu kırıyor" dedi. Başkan Pekdaş,konuyu detaylı inceleyeceklerini ve yasal mevzuat çercevesinde gerekeni yapacaklarını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı