Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beraberlik lüksümüz bile yok

Beşiktaş’ın tecrübeli oyuncusu, takım arkadaşlarıyla yaptığı toplantıda, "Rakiplerimize avantaj verirsek bunu bir daha lehimize çeviremeyiz. Sivas, Trabzon ve G.Saray’ın fikstürü bizden daha kolay" dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
MUSTAFA Denizli’nin Beşiktaş’a gelişiyle birlikte siyah beyazlı takımın vazgeçilmez ismi olan İbrahim Üzülmez, şampiyonluk düğümünün iki hafta içinde çözüleceğini söyledi. Tecrübeli futbolcu, tesislerde takımın yaptığı toplantıda puan kaybına tahammülleri olmadığını ifade ederek, "Beraberlik lüksümüz bile yok. Kalan 6 maçtan, 18 puan çıkarmalıyız. Aksi taktirde şampiyon olamayız. Sivasspor, Trabzonspor ve Galatasaray’ın fikstürü bize nazaran daha kolay. Onlara avantaj verirsek bu fırsatı geri tepmezler" diye konuştu.

Eskişehir zor deplasman

Eskişehir deplasmanının çok zor geçeceğini de sözlerine ekleyen İbrahim Üzülmez, şöyle devam etti: "Rıza Çalımbay, Beşiktaş’ı çok iyi tanıyan bir hoca. Eskişehirspor’un da puan cetvelinde rahat nefes alması için kayba tahammülü yok. İyi bir takımları var ve sahalarında da etkililer. Şampiyonluk yarışında çok kritik bir sınava çıkacağız." Bursaspor önünde beraberliği de hak etmediklerini ifade eden İbrahim Üzülmez, "Çok iyi kapandılar. İlk yarıda gol de atabilirlerdi. Fakat, 10 kişi kalmamıza rağmen üstün olan bizdik. Umarım bu kaybı sezon sonunda aramayız.

Kupada da final hedefliyoruz. İnönü Stadı’nda iki derbi oynayacağız. Ancak, iş bu maçlarda bitmez. Onları kazanacağız, deplasmanlardan da zaferle döneceğiz. Strese girersek, bu hepimiz için kötü olur" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz