Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beraber zirveye

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Norveç'le temposu yüksek bir maç oynayacaklarını söyleyen Milli Takımlar Teknik Direktörü Mustafa Denizli, ‘‘İnanıyorum ki, kadroya çağırdığım genç oyuncular, futbol çizgimizi daha da yukarı taşıyacaklardır’’ dedi.

<ı>Milliler toplandı 11. Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri öncesi ilk hazırlık maçında yarın Norveç'le karşılaşacak A Milli Futbol Takım İstanbul'da dün toplandı. Öğle saatlerinde Maslak Princess Otel'de biraraya gelen A Milli Takım'ın aday kadrosunda sakatlıkları süren F.Bahçeli Rüştü ile Alpay çıkarılırken, Trabzonspor'un genç kalecisi Metin Aktaş ile G.Antepspor'un savunma oyuncusu Ramazan dahil edildi.

<ı>Tempoya hazırız Milli Takımlar Teknik Direktörü Mustafa Denizli, kamp yapılan otelde düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi: ‘‘Norveç'le temposu çok yüksek bir maç oynayacağız. Biz bu tempoya hazırız. İnanıyorum ki, kadromuzda yer alan tüm futbolcular, milli formanın hakkını vereceklerdir. Milli takımın futbol çizgisini daha da yukarı taşıyacaklardır. Yakaladığımız olumlu seriyi devam ettireceğimizi umuyorum.’’

<ı>Fevzi'ye forma şansı Aday kadroya çağırdığı genç futbolculardan yararlanacağını söyleyen Denizli, ‘‘Yeni fırsatlar ve yeni oyuncular kazanma devresindeyiz. Genç oyunculara yeni şanslar yakalama fırsatı doğdu. Onların bu şansı değerlendireceğini umuyorum’’ dedi. Kadroya ilk kez çağırdığı kaleci Fevzi'ye yarınki maçta şans verebileceğini de belirten Denizli, finallerde yer alacak 35 kişilik aday kadronun mart ayı içinde UEFA'ya bildirileceğini açıkladı.

<ı>Sık toplanmalıyız Lig şampiyonu, Avrupa kupalarına katılacak takımlar ve küme düşecek ekiplerin henüz matematiksel olarak açıklık kazanmadığını, bu yüzden takımı kampa alamadıklarını söyleyen Denizli, ‘‘Finaller öncesinde, takımların programını aksatmadan, aday kadroya çağrılacak futbolcuları hafta içinde biraraya getirerek, çalışmalara devam edeceğiz. Sık sık biraraya gelmeliyiz’’ diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz