« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beraber su bile içmezlerdi

Kicker dergisi, Schalke’nin Ailton’u dört gözle aradığını belirtirken, Beşiktaş’ın Brezilyalı yıldızının düşman gibi olduğu eski teknik direktörü Rangnick ile hasretle kucaklaşmasına dikkat çekti. Alman Kicker dergisi Schalke’nin sezon başında Beşiktaş’a verdiği Ailton’un büyük eksikliğini hissetttiğini yazdı. Dergide Ailton ile bir türlü barışık olmayan teknik direktör Rangnick’in takımın gol yollarında başarılı olamaması üzerine eski futbolcusunu dört gözle aradığına dikkat çekildi.

İsa DEVEÇEKEN / FRANKFURT
SON GÜNCELLEME
İzinli olduğu gün Almanya’ya gelen Ailton’un Schalke’nin soyunma odasına giderek eski teknik direktörü ile kucaklaşıp hasret giderdiği belirtildi.

Kicker’de, ‘Daha önce birbirleriyle hiç barışık olmayan bu ikili sanki eskiden her zaman beraberce Tequila şişesini boşaltmış gibiydiler. Halbuki onlar beraberce içki içmek değil, su bile içmemeye dikkat ederler, birbirlerini adeta düşman gibi görür, birbirleriyle karşılaşmamak için de ayrı yollardan giderlerdi’ yorumu yapılırken, sadece bir sezon birbirlerine dayanabilen bu ikili arasındaki sıcaklığın arkasında Rangnick’in golcü futbolcuyu aradığına dikkat çekildi. Eskiden antrenörüne, ‘O bir deli’ diyen Ailton’un da Rangnick’e dostça yaklaşıp ‘Herşey istediğinden daha iyi olsun’ diyerek, moral verdiği kaydedildi.

Schalke Spor Müdürü Andreas Müller’in ‘Para alıp kasamızı doldurduk. Ama Ailton’un aradık’ dediği belirtildi.

Ailton da sakatlandı

BEŞİKTAŞ’ta bugünkü Konyaspor maçı öncesi sakatlar listesine Ailton da eklendi. Bel ağrısı şikayetiyle kontrolden geçen ve bel spazmı teşhisi konan Brezilyalı oyuncu ile idman eksiği olan Pancu’nun dün Konya’ya gelen siyah beyazlı kafileye alınmadı. Beşiktaş’ın dün İstanbul’daki son idmanına sakatlıkları bulunan İbrahim Toraman, Gökhan, Tayfur, Okan, Tümer ve Ailton katılmadı. Bu futbolcular ve Pancu, Özkaynak Düzeni Genel Koordinatörü Mehmet Ekşi’nin 19 kişilik Konyaspor kafilesine alınmadı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz