Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Benzinle dükkanı değil kendimi yakacaktım

  Hatun BOZTEPE / İSTANBUL
  12 Nisan 2004 - 01:29Son Güncelleme : 12 Nisan 2004 - 01:29

  Bakırköy’de kuaför salonunu devrettiği Taner Süslü’den parasını alamayınca dükkanı yaktığı iddiasıyla 5 yıl hapsi istenen Hatice Kocaman, ‘Amacım dükkanı değil kendimi yakmaktı’ dedi.

  Bakırköy 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu Hatice Kocaman ile suç ortağı olduğu öne sürülen sevgilisi Muharrem Dikbaş hazır bulundular. Müşteki, mal sahibi Osman Recep Arsoygil de duruşmaya katıldı.

  Bizi tehdit ettiler

  Hatice Kocaman ifadesinde şöyle dedi: ‘Dükkanı Taner Süslü’ye devredeceğimi mal sahibi Arsoygil’e bildirdim. Taner ile de salonu 4 milyar liraya devretmek için anlaştık. Olay günü, Taner Süslü yanındaki arkadaşı Mustafa Uğur Durukan ile parayı ödemeden dükkanı devretmemiz konusunda tehdit ettiler. Ben de otomobilimde bulunan bidondaki benzini üzerime dökerek kendimi yakmak istedim. Amacım dükkanı yakmak değildi.’

  Üzerinden sıçradı

  Tutuksuz sanık Muharrem Dikbaş ise Kocaman’ın üzerine döktüğü benzinin sıçraması üzerine dükkanın da yanmaya başladığını belirterek, ‘Ben hemen ateşi söndürdüm’ dedi. Arsoygil ise dükkanın ateşe verildiğini iddia ederek şikayetini yineledi. Kocaman’ın tahliyesine karar verilen duruşma ertelendi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı