Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Benzin istasyonunda maytap yüklü kamyonun yanında yemek pişirdiler

  Kayhan YILDIZ-İsmail AKKAYA Akif ARICI/KONYA (DHA)
  28.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Konya’da bir akaryakıt istasyonunun park alanında, çakmak ve maytap yüklü kamyonun yanında piknik tüpüyle yemek yapan şoförler, faciaya neden oldu. Maytap ve çakmakların peşpeşe patlaması sonucu çıkan yangında 7 kişi yaşamını yitirdi, 2 kişi yaralandı.

  KONYA-Adana Çevre Yolu’nun 10’uncu kilometresindeki Eltetik Akaryakıt İstasyonu’nda pompaların bulunduğu yere 75 metre uzaklıktaki otoparkta, 3 kamyonla seyyar satıcılar için getirilen malzemeleri 4 minibüse aktaran şoförler, bir ara yemek yapmak için kamyonlardan birinin gölgesinde piknik tüpünü yaktı. Bu sırada kamyon aniden alev aldı.

  BORU HATTININ YANI

  Kamyondaki yük arasında bulunan maytap ve çakmaklar de peş peşe patlayınca alevler, diğer kamyon ve minibüslere sıçradı. Ortalık bir anda cehenneme döndü. İstasyona gelen güvenlik güçleri çevrede önlem alırken, itfaiye ve polis ekipleri alevlere müdahale etti. Polis panzerleri de alevlere su sıktı. Trafik polisleri, istasyonun hemen arkadasından geçen doğalgaz boru hattı nedeniyle Konya-Adana çevre yolunda trafiği kesti.

  Yaklaşık bir saatte söndürülebilen yangından sonra kamyon ve minibüslerin demir yığınına döndüğü parka biri parçalanan 7 kişinin cesedi bulundu. Parçalanan kişinin bazı organları 150 metre uzakta bulundu. /images/100/0x0/55eab66ef018fbb8f891eb40

  Cesetlerin, Mustafa Demir, İsmail Yelal, Abdullah Kalaycı, Ali ve Mehmet Baran ile Mustafa ve Hulusi Kaya’ya ait olduğu belirlendi. Patlamada 44 yaşındaki Derviş Sirvendi ve 13 yaşındaki Halil Boran, Numune Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Yaralıların sağlık durumunun iyi olduğunu belirtildi. Benzin istasyonu çalışanları tanık oldukları faciayı şöyle anlattı:

  "Biz müşterilere yakıt verirken yakınımızda aniden patlama oldu. Park alanında Adana’dan gelen kamyoncular, minibüslere mal boşaltıyordu. Bu kamyon ve minibüsler sürekli burada mal boşaltırdı. Kendilerini tanıyoruz. Bu sırada, kamyonun yanında piknik tüpünde yemek yapıyorlardı. Hemen itfaiyeyi aradık. Alevler bir anda büyüdü. Kamyon ve minibüsler art arda patladı."
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı