Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Benli, 33 ülkeye danışmanlık verecek

  Merve YENAL
  30.04.2004 - 21:32 | Son Güncelleme:

  Oracle'da üst düzey yöneticiyken işten ayrılan Berrin Benli, şimdi, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'daki şirketlere Oracle, Microsoft, SCO, Symantec ve Cisco ürünlerinin danışmanlık ve eğitimini veriyor.

  Bilişim teknolojisi, günümüz şirketlerinin vazgeçilmez bir parçası. Ancak, farklı sektörlerde hizmet veren şirketler bu teknolojileri şirketlerinde uygulama ya da proje geliştirme konusunda zorluk yaşayabiliyor. Böyle durumlarda, bilişim sektöründe danışmanlık yapan şirketlerle stratejik işbirliğine gitme yolunu tercih ediyorlar. İşte, altı ay önce kurulan IDE Consulting & Training bu tür danışmanlık şirketlerinden biri. Bilişim sektörünün tanıdık simalarından biri olan Berrin Benli tarafından kurulan şirketin hizmet alanı yalnızca Türkiye ile sınırlı değil. Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesindeki firmaların 'ayağına giderek' hizmet veriyor.

  Berrin Benli uzun yıllardır faal olarak bu sektörün içinde. 1992'de destek analisti olarak girdiği Oracle'da 11 yıl görev yapmış. Her iki yılda bir terfi eden Benli EMEA (Avrupa, Orta Doğu, Afrika) Bölgesi'nde kritik müşteri çözümlerinden sorumlu üst düzey yöneticiyken 'rahatını' bozmuş. Kendi işini kurmak amacıyla geçen temmuzda istifa etmiş.

  Geçtiğimiz ekim ayında Ankara'da IDE Consulting & Training adıyla kendi şirketini kurmuş. Şimdi yine EMEA bölgesi için çalışıyor. Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'da 33 ülkeye hizmet götürüyor. Ancak bu sefer yalnızca Oracle'ın değil, Microsoft, SCO, Symantec ve Cisco ürünlerinin de danışmanlık ve eğitimini veriyor. Benli, ürün eğitiminin ve danışmanlığının farklı şeyler olduğunu söylüyor:

  ‘‘Eğitimde şirketlere bir ürünün nasıl kullanılacağını anlatıyoruz. Danışmanlıkta ise şirketin bir projeyi geliştirmesinde yardımcı oluyoruz. Şirketlerle 10 gün, bir ay gibi kısa vadeli ya da bir iki yıllık yazılım geliştirme hizmetleri sunuyoruz.‘‘

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı