« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Benin annemim ne durumda olduğunu bilen var mı

Ankaragücü'nde bugün yaşanan gelişmelerin ardından akşam idmanının da iptal edilmesi üzerine bir açıklama yapan teknik direktör Hikmet Karaman, Kasımpaşa karşılaşması sonrası ve bu güne kadar olan süreçte yaşananları değerlendirdi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Hikmet Karaman, bugün yaşanan antrenman kiriziyle ilgili şunrarı söyledi: Kasımpaşa maçından sonra futbolculara çarşamba günü saat 11:00'de hazır olmalarını, 11:30'da da antrenmanın başlayacağını söyledik ve tesislerdeki bütün panolara astık. Dolayısıyla ben maçtan sonra tekrar burada kaldım ve maçı bir daha izledik. Bugün tesislere geldiğimizde bizimle birlikte çalışan doktor, masörler ve malzemecilerin kapısı kapalıydı. Sadece teknik ekip buradaydı. Sahaya çıktık. Tesiste kalan bazı futbolcu arkadaşlarımız var. Onlar çıkmadı, ama 7-8 oyuncu antrenmana geldi. Sahayı dolaştılar ama üstlerini değiştiremediler ve geri döndüler. Antrenmanın oyunculara akşam 18:00 olarak tebliğ edildiğini duyduk. Bu ara ben ve ekibim odada otururken zaman zaman oyuncular geldi ve sohbet ettik. Biz beklerken akşam saatinde gerçekleştirilecek antrenmanın da iptal edildiğini öğrendik. Dolayısıyla benim de biraz işlerim vardı ve geldim. Olay bundan ibaret."

Yönetimden kimseyle görüşmediğini vurgulayan teknik direktör Hikmet Karaman, ''Sadece Karşıyaka maçından sonra yöneticilerden Nadir Koç beyefendi geldi. Biraz sohbet ettik ve çok beyefendi bir adam. Bendeki beden dili çok olumlu ve pozitifti. Kendisine çok teşekkür ediyorum, çok delikanlı adammış. Bizde çok iyi bir izlenim bıraktı. Onun haricinde hiç kimseyle henüz görüşmedik. Bugün tesislerde Ender Yurtgüven ile biraz konuştuk. Onun haricindeki gelişmeleri merakla ben de bekliyorum. Ben teknik direktör olarak ekibimle birlikte geçen sene Ankaragücü'nü bitime 9 hafta kala kümede tuttum. Galatasaray'ı 3-0 yendiğimiz maç hakkında bir gazeteci arkadaş bizi çok derinden vuran bir haber yapmış. Ben Ankaragücü'ne 3. defa geldim ve kendimi bu kulübün bir parçası olarak görüyorum. Ankaragücü taraftarı ve camiası da çok iyi biliyor. Her türlü koşula rağmen görevimize devam ettik. Ekonomik anlamda benim için bir takım yakıştırmalar da yapıyorlar. Bu sene ile ilgili peşinatımı almadım ve 5 aydır da maaşımı almıyorum. Ben ve ekibim ağzımızı açıp bir şey demedik. Bu takımın sezona başlangıcı farklıydı ve kadromuzu koruyamamıştık. Ekonomik olarak sıkıntı çekiyorduk. Genel kongreden sonra yeni yönetim geldi ve tam kendimizi düzeltelim derken ki o ara bir Gaziantep deplasmanında aldığımız galibiyet ve Galatarasaray galibiyeti. Daha sonra çok büyük bir oyuncu topluluğu aramıza katıldı. Arkadaşlar bu boyacı küpü değilki sokup çıkardığında kırmızı olsun. Bu süreç isteyen bir olay'' diye konuştu.

Şampiyonlar Ligi mücadelelerinde üst düzey hocalarla bir çok sohbet gerçekleştirdiğini ifade eden Karaman, ''Bu olayın Türkiye'de bir devrimin başlangıcı olması gerekiyor. Ben isterdim ki, yarın buraya futbol federasyonundan bir gözlemci gelip tüm bu olayları izlesin. Yeni bir yönetimin gelip bizi görevden almaları normaldir. Ama bu derece olmamalı. Bunun Türkiye'de bir devrim olduğuna inanıyorum. Bu ülkede demokrasi olduğuna inanıyorum. Bu ülkede yasaların olduğuna inanıyorum. Adalet olduğuna inanıyorum. Benimle birlikte çalışan ekibim var. Bizin annemiz var namaz kılıyor. Bizim analarımız babalarımız, çocuklarımız ve karılarımız var. Onların da var ki Ahmet başkanın doğum gününü beraber kutladık. Çok güzel bir kutlamaydı ve annesi ağlıyordu. Çok üzülmüş ve duygulanmıştım. Acaba benim annemin şu anda ne yaptığı biliniyor mu? Bu kadar yeter'' dedi ve gözyaşlarına hakim olamayarak tekrar yardımcı antrenör ile birlikte Sarayköy Tesisleri'ne girdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler