Benimle Sıra Dışı Bir İlişkiye Var Mısın?

Hürriyet Haber
19.12.2014 - 10:50 | Son Güncelleme:

Pucca

Artık devir değişti. E tabii ilişki de değişti. Şimdi deriler, kelepçeler, kırbaçlar, kamçılar değil; hayatı paylaştığınız insana rahat vermek sıra dışı.

Aramızda biri mi var?
Bu teknoloji meselesi alıp başını yürüdüğünden beri çiftler olarak hayatımız perişan oldu. Kimi takip etti? Kime ‘like’ verdi? Kim, kimine, nerede, ne zaman? Ve bunlar gibi binlerce soru ilişkilerimizin ortasına geldi kuruldu...

Sıra dışı ilişkiler denilince akla büyük ihtimalle marjinal boyutta olan durumlar geliyor. Ağzını burnunu deriyle kaplamış çiftler gibi... Ne bileyim, ya da Bonnie ve Clyde mesela... Bunların hepsi geride kaldı elbette. Şimdi sıra dışı çift denilince, birbirlerinin telefonlarını kurcalamayan insanları düşünüyorum. Teknolojinin gelmesiyle beraber zaten sıra dışılık olayı tamamen bitti. Herkes birbirinin aynısı olan şeyleri yaşamaya başladı. Erkek dünyasını iyi bilir hale geldik. Aldığımız önlemler sonucu kadınlar kışkırtıcı, baskıcı ve korkutucu oldu. “Whatsapp’ta iki mavi tıkı gördüm ve yani yarım saattir bana cevap vermiyor. Yarım saat!” denilerek nice ilişki bitti. “Facebook’ta hâlâ eski sevgilisini takip ediyordu, ben gelemem böyle şeylere dedim bitirdim.” İyi yaptın. “İkimizin de hayattan istekleri farklıydı. Mesela, İnstagram’da sürekli squat yapan kızların fotoğraflarını beğeniyordu, bense düz popoluyum.”

Altta Kalanın Canı Çıksın
Mücadele yok, alttan alma yok, aşka inanma hiç yok. Sürekli hepimizde bir geçmiş araştırma, didikleme, söylediklerinin doğruluğuna inanmama ve yanında ‘onun istediği ben değilim’ korkusu. İstiyoruz ki hayatının merkezini ‘ben’ yapsın. Aşk odaklı yaşasın. Her saniye beni düşünsün. Benim için bir şeyler yapsın. Mecnun denilen adam çölleri aşmış, diğeri dağ delmiş. Bir de ona bak, Twitter avatarını ikimizin fotoğrafını yapmak bile işkence geliyor. Romantik komedi filmleri dersen, Yüzüklerin Efendisi bile daha gerçekçi. Adam sevgilisiyle barışmak için bilmem kaç kilometre yol aşmış, kartonlara yazılar yazmış, ne bileyim o koca memeli kızla yatmamış, kapısında ağlamış zırlamış bilmem ne. Seninse adamdan beklediğin tek şey, “Ne yapıyorsun” mesajı. O da gelmek bilmiyor.

Geçmişi Boşver Gitsin
Aslında bakınca ilişki denilen şey zaten sıra dışı. İnsan kendini yetiştiren anasıyla babasıyla anlaşamıyor. Yeri geliyor, öz kardeşinle ne kavgalar ediyorsun. Ama hiç tanımadığın, sadece gördüğün zaman kalbini yerinden çıkartacak gibi olan kişiden bir dünya şey bekliyorsun. Saçma bir şey yapıyor olabilir miyiz? Bu sefer, sen de bir şey yap; ilişkini geçmişine, korkularına, yüzeyselliğe kurban etme! Bir dene, ne bileyim adamın geçmişi umurunda olmasın mesela. Onun dışında yaşadığın bir hayat olsun. Onun oyun arkadaşı ol. Ona sürekli parmak sallayan ebeveyn olmak dışında bir yol bul. Anlamaya çalışma bir kere de. Bırak neyi neden yapıyorsa yapsın. Didikleme, uğraşma, şüphelenme. Olursa olur, olmazsa ölüm yok ya sonunda. Bu dönemin en sıra dışı ilişkisini -aslında en sağlıklı ilişkisini- sen yaşa. Bir de böyle bak bakalım nasıl olacak?

Aa bir de o anları fotoğraflayıp, Twitter’dan, #birşeyyap hashtagiyle bana yolla (@PuCCaa) gelecek hafta Hürriyet Cumartesi’de çarşaf çarşaf yayımlayalım. Böylece yılın en sıra dışı çifti siz olun. Bence daha tatlı bir yeni yıl hediyesi olamaz.


Etiketler:
    Sayfa Başı