"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Benim yüzümden eşinden ayrılmış

Güzin Abla

A.T /

Merhaba Güzin Abla, yalvarırım bana yardım edin. Büyük bir bunalım içindeyim, hayattan hiç zevk alamıyorum. Çünkü kararsızım, neye karar vereceğimi bilemiyorum. 21 yaşında, lise mezunu, çalışan bir genç kızım. Bir buçuk yıl önce bir gençle tanıştım, hayatım altüst oldu. Evliymiş, bir de çocuğu varmış. Bunu benden sakladı. Üç ay sonra öğrendiğimde çok mutsuz olduğunu, nasıl olsa eşinden ayrılacağını söyledi. Ben olmasam da ayrılacakmış. Gerçekten de bir süre sonra bana eşinden ayrıldığını söyledi. Ben de ona inandım ve ilişkimiz devam etti. Ancak beni gelip istemek yerine, sürekle kaçmaktan söz eder oldu. Ona göre annemden baskı görüyormuşum. Bu yüzden kaçmak gerekiyormuş. Başkalarından da onunla ilgili pek çok şey duyuyorum. Kimileri ayrılmadığını söylüyor, kimileri ise ayrıldığını hem de benim yüzümden eşini terkettiğini söylüyor. Ben ne zaman onu arasam ’’Şimdi işim var, ben seni daha sonra ararım’’ diyor. Annem ise bu adamın beni oyaladığını, evlilik yaşımın geldiğini söylüyor. Onunla çok mutsuz olacağımı, ileride daha çok üzüleceğimi tekrarlayıp duruyor. Bu kadar zaman benimle sırf dalga geçmek için mi beraber oldu? Bana hiç zarar vermedi, isteseydi verebilirdi. Acaba artık beni istemiyor mu? Sizden başka bu derdi açabileceğim kimsem yok, lütfen bana yardım edin. Çünkü bu şekilde daha fazla yaşamam mümkün değil.

Sevgili Kızım, kendini bu sevgiye pek kötü kaptırmışsın. Yaptığın en büyük hata, üç ay sonra bu adamın evli olduğunu öğrendiğin anda, bu ilişkiye bir nokta koyamamak olmuş. İş uzayınca, ona karşı duyguların da yoğunlaşmış. Onun eşinden ayrıldığını sanmıyorum. Eşini senin için terkedeceğini de düşünmüyorum. Belki eşinden uzaklaşmış, soğumuş olabilir. Ama bu, erkeklerin eşlerini terketmeleri için bir neden değildir kızım. İşte böyle senin gibi tertemiz kızların yüreklerini çalarak, güzel, hoş maceralar yaşayarak bu evliliği bal gibi sürdürür giderler. Seninle kaçmak için ısrar etmesi de bu yüzden, eşinden ayrılmadığı için olmalı. Mutlaka senden hoşlanmıştır, mutlaka seninle olan beraberliğine önem veriyordur. Hatta sana el sürmemiş olması bile büyük bir şans senin için. Yine de sana değer vermiş olmalı. Ama, annenin dediği doğru, bu ilişkiyi sürdürdükçe, üzüntün artacaktır. Bir şekilde bu beraberliği noktalamalısın. Yaşıtın arkadaşlarla gez, sinemaya, tiyatroya, eğlenmeye git. Yaşını yaşa. Annene katılmadığım tek nokta, evlilik yaşının gelmiş olduğu. Henüz çok gençsin. Dilediğin, istediğin, sana layık bir genç karşına çıkınca elbette evlenirsin. Ancak önce bu sevgiyi yüreğinden söküp atmaya bak. Senin yaşında bu hiç de zor değil, inan bana.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI