« Hürriyet.com.tr

Benim Tercihim

Hürriyet Haber
X

Hayali kendi restorantı

10 yıldır turizm sektöründe çalışan Park Restoran'ın Halkla İlişkiler Müdürü Yasemin Mayuk, ‘‘Bir gün mutlaka benim de restoranım olacak’’ diyor O, 10 yıldır turizm sektöründe. Bu güne kadar şirketlerin satış ve pazarlama departmanlarında görev yapan, güzel turizmci, şimdi Antalya'nın tercih edilen mekanlarından Park Restoran'ın Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nü yapıyor. İstanbul doğumlu olan ve 17 yıldır Antalya'da yaşayan 26 yaşındaki Yasemin Mayuk, işini ve Antalya'yı çok sevdiğini söylüyor.

AŞIRI KISKANCIM

Her şeyin en iyisinin kendisinde olması ve işinde başarılı olma isteğiyle dolu Yasemin. Bu burcunun en temel özellikleri. Aslan burcu olan güzel turizmcinin, en beğenmediği özelliği ise aşırı kıskanç olması. ‘‘Kıskançlığımı sevmiyorum’’ diyor ama herşeyi herkesten kıskanabiliyor. O, sakin bir yapıya sahip ve kolay kolay sinirlenmiyor.

DENİZ ALERJİM VAR

Yasemin'in ilginç bir özelliği ise 6 senedir hiç denize girmemesi. Çok nadir olarak havuza girdiğini söylüyor ve ekliyor, ‘‘Çok hassas bir bünyem var. Çok çabuk hastalanıyorum. Bu nedenle denize girmemeyi tercih ediyorum.’’ Bowling oynamayı çok seviyor. Çok başarılı olmasa da, lobutları devirdikçe rahatladığını söylüyor.

YILDIRIM KORKUSU

O'nun en büyük fobisi yıldırım çakması. Yağmurlu havalarda, ya banyoya kapatıyor kendini, ya da penceresi olmayan yerlere. Tenis ve yamaç paraşütü dersleri aldığını söyleyen Yasemin, ‘‘Tehlikeli sporlar aşırı ilgimi çekiyor. Şimdi hayalim kaya tırmanışı yapmak. Ancak bu sporun kursunu veren yer bulmak çok zor’’ dedi.

BALIKTAN NEFRET EDERİM

Yasemin balık ve bamyadan nefret ediyor. Her ikisine de dokunamadığı belirterek, ‘‘Babamla balığa çıkmasını çok severim. Balığın oltaya takıldığını hissedince müthiş bir zevk alıyorum. Ancak balığı kancadan babam çıkartıyor’’ diyor. Yasemin'in en büyük hayali ise, kendine bir restoran açmak. bu konuda ailesinin tam destek verdiğini söylüyor.

MÜZİĞİ SEVERİM

Modayı yakından takip eden Yasemin, spor kıyafetleri rahat olduğu için tercih ediyor. İnanılması zor ama Yasemin'in tam 60 çift ayakkabısı var. O'nun almayı en çok sevdiği hediye beyaz gül. Müzik dinlemeyi çok seviyor ve yatarken bile radyoyu açık bırakıyor. Yasemin kedilerden nefret ediyor ve onları görmeye bile tahammül edemiyor.

İşte listesi

Parfüm: Cacharel (Nova), Davidoff

Makyaj ürünü: Lancome, Channel

Ayakkabı: Elle

Kıyafet: Mango, Derin

Telefon: Ericsson T 28

Saat: Belmond

Takı: Gümüş

Şampuan: Kerastane

Kuaför: Dedeman

En son izlediği film: 60 saniye

En son aldığı albüm: Emel

En sevdiği aktör: Richard Gere

En sevdiği aktrist: Julia Roberts

En son okuduğu kitap: Kadınlar (Charles Bukowski)

Eğlence mekanı: Kervansaray

Cafe: Cafe Break

Kaynak:

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
36 saatte Aarhus
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Kapadokya’ya gitmek için 10 neden
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
15 günde bisikletle İzlanda
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Uçaktaki kulaklıklar neden çift girişli?
GezginGezgin
Lego’nun başkenti Bıllund
Yeme&İçmeYeme&İçme
Türkiye’nin en lezzetli 10 şehri