Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Benim Tercihim

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Okuldan futbolcu

Mustafa, evde olduğu zamanlarda ya kitap okuyor, ya da müzik dinliyor. Dev ekranlı televizyonu ise genelde maç seyretmek için kullanıyor.

TaraftarlarIn gözünde iyi bir yer edinen Antalyaspor'un 26 yaşındaki orta saha oyuncusu Mustafa Gürsel, mütaviziliği ile beğeni topluyor. Saha içindeki centilmen hareketleri ve özel hayatındaki düzeyli çizgisi ile örnek bir futbolcu portresi çizen Mustafa, yaptığı işe büyük önem veren bir idealist.

İKİNCİ OLMADI

Antalyaspor'a 5 yıl önce Pendikspor'dan transfer edilen Mustafa, kırmızı beyazlı forma altında her yıl yükselen performans grafiği ile takımdaki yerini koruyor. Akrep burcu olan Mustafa, hiç ikinci olmadığını belirterek, ‘‘Burcumun bir çok özelliğini taşıyorum. Örneğin oldukça hırslıyımdır. Ama insanlara karşı kesinlikle kin tutmam’’ dedi.

YENİ EVLENDİ

Bekarlığa 3 ay önce veda eden ve Ebru Hanım'la yaşamını birleştiren Mustafa, kendisi için bekarlıkla evliliğin fazla bir farkı olmadığını söyledi. Sporcu olduğu için zaten düzenli bir yaşamı olduğuna değinen Mustafa, ‘‘Hep özel yaşantımın Antalyaspor'a yakışır bir şekilde olmasına dikkat ettim’’ diye konuştu.

KİTAP OKUYOR

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekokulu mezunu olan başarılı futbolcu, aldığı eğitimin spor hayatında kendisine çok yardımcı olduğunu söylüyor. O'nun en çok sevdiği şeylerden biri de kitap okumak. Boş zamanlarının çoğunu kitap okuyarak geçiren kırmızı beyazlı oyuncu, ‘‘Kitap okurken, sanki başka dünyalara gidiyorum’’ diyor.

FOBİ VE HOBİ

Mustafa'nın fobisi yok, hobilerinin başında ise araba kullanmak, müzik dinlemek ve sessiz sakin ortamlarda dinlenmek geliyor. Seyirciye karşı büyük sorumluluk hissettiğini söyleyen orta saha oyuncusu, ‘‘Sahaya çıktığımda gelen seyircinin sevinçli gitmesi için, aşırı derecede hırslanıyorum. Seyirci benden bunu istiyor’’ dedi.

İŞTE LİSTESİ

Kıyafet: Vakkorama, Damat&Tween

Parfüm: Hugo Boss

Ayakkabı: Beğendiğini alıyor

Saat: Seiko

Arabası: Audi A3

En sevdiği yemek: Fırında makarna

En son izlediği film: Anakonda

En son aldığı albüm: Zerrin Özer, Hande Yener

En sevdiği aktör: Kemal Sunal

En sevdiği aktrist: Hülya Koçyiğit

En sevdiği renk: Vişne çürüğü, sarı

Telefonu: Nokia 6210

En son okuduğu kitap: Silüetini Sevdiğimin Türkiye'si (Faruk Bildirici)

Gittiği restoran: Mavi Akdeniz, Antalya Balıkevi


Bunları da Beğenebilirsiniz