« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Benim Tercihim

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Önce iş aşkım

Murat Süğlün, haftanın 6 günü Antalya'da bir günü Adana'da yaşıyor. İşine aşık genel müdür, gece gündüz çalışıyor

Alke Turizm A.Ş. Genel Müdürü Murat Süğlün, iş hayatında ciddiyete büyük önem veriyor. 31 yaşındaki Süğlün, ‘‘İş zamanı iş ciddiyetini seviyorum. Bu başarıyı getiriyor’’ dedi. Tugev Turizm ve Otelcilik Okulu mezunu olduğunu söyleyen Süğlün, turizme 1985 yılında Talya Oteli'nde belboy olarak başladı. 1986'da Salima'da gece resepsiyonistliği yaptı. 1988'de ön büro müdürü olduğu Marina Otel'de bir yıl sonra genel müdürlüğe yükseldi. Şimdi de Alke'nin Genel Müdürü olarak görev yapıyor.

ÇEKİRDEKTEN YETİŞTİ

Turizm sektöründe çekirdekten yetiştiğini söyleyen Süğlün, ‘‘Bu nedenle çalışanların ne gibi sorunları olduğunu çok iyi biliyorum. İş bitimide onlarla spor yapmaya gidiyorum. Haftada en az 3 gün halı saha maçları düzenliyoruz. Bunun yanında akşam saatlerinde plaj voleybolu da oynuyoruz’’ dedi. Alke'nin bünyesinde Aqualand, Adana Aqualand, Discoland, Konyaaltı Kompleksi ve yapımı süren bir otel inşaatı olduğunu söyleyen Süğlün, ‘‘İş çok olduğu için izin yapmadan çalışıyorum. Başarılı olmak için önce özverili olmak gerekiyor’’ ifadesini kullandı.

BOŞ ZAMAN BULAMIYOR

Haftanın 6 günü Antalya'da, bir günü de Adana'da olduğunu sözlerine ekleyen başarılı müdür, boş vakit bulamamaktan yakınıyor. Bpor yapmayı hiç ihmal etmeyen Süğlün, ‘‘Koyu bir Fenerbahçe taraftarıyım. Fener'in İstanbul'daki maçlarını hiç kaçırmıyorum. Gelecek yıl için şimdiden kombine bilet aldım’’ dedi. Aqualand'a önümüzdeki yıl yeni kaydıraklar ilave edeceklerini söyleyen Süğlün, ‘‘Ben de kaydıraklardan kaymayı çok seviyorum. Arada sırada saat 19.00'dan sonra kaydırakları açtırıp, arkadaşlarımla eğleniyoruz’’ diye konuştu.

İŞTE LİSTESİ

Kıyafet :

Lacoste, Tomy

Parfüm :

Issey Miyaki, JP Goulty, Rochas

Saat : Buvlgari, Rolex

Ayakkabı : Beymen, Divarese

Arabası :

Volkswagen Passat

En son izlediği film :

Görevimiz Tehlike

En sevdiği aktör : Robert de Niro, Al Pacino

En sevdiği aktrist : Julia Roberts

En sevdiği yemek : Yaprak sarması, köfte

Yaptığı spor : Futbol, basketbol, squash


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler