Gündem Haberleri

  Benim Tercihim

  Hürriyet Haber
  17.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sanat, iş ve sporla iç içe

  Yaşamı birçok ilkle dolu Olbia Alışveriş Merkezi'nin ortağı Kemal Karaoğlan çok yönlü bir işadamı...

  AKDENİZ Üniversitesi kampusündeki Olbia Alışveriş Merkezi'nin ortağı Kemal Karaoğlan, ticarete atılmadan öncesine kadar hayatını dolu dolu yaşadığını söylüyor. Yaşamının başlangıcında Türkiye şampiyonalarında dövüşen boksör babası Zülfikar Karaoğlan'ı örnek aldığını belirten Kemal Karaoğlan, boks eğitimi alarak spora başladı. Lise çağlarına kadar babasıyla her akşam antrenman yaptığını açıklayan genç işadamı, daha sonra sevdiği sporun basketbola dönüştüğünü belirtiyor. Geçtiğimiz yıl 2. ligdeki Adalyaspor'u bırakarak bu spora da ara verdiğine dikkat çeken Karaoğlan, geçmişinde sporun dışında sanatla da uğraştığını belirtiyor.

  Resimde ödül aldı

  Ve yine boksör babasının yaptığı resimleri izleyerek ressamlığa soyunan Karaoğlan, bu merakı üzerine Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde ders aldı. Liselerarası yarışmada 'Ayakkabı tamircisi' adlı yağlı boyasıyla mansiyon ödülü alan Karaoğlan, bugüne kadar 50'den fazla yağlı boya ve binden fazla kara kalem çalışması yaptığını gururla söylüyor. Güzel sanatlar bölümünü yarım bırakan Karaoğlan, aynı üniversitenin Grafik Tasarım ve Peyzaj Mimarisi ve Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'ndaki öğrenciliğini de yarım bıraktığını açıkladı.

  3 üniversiteyi bıraktı

  Üniversite öğrenciliklerinin kendisi için birer macera olduğunu söyleyen Karaoğlan, otomobil sporlarına da son derece meraklı. İlk olarak 1987 yılında Ankara Mühye'de Türkiye çapında yapılan yarışmada yeralan Karaoğlan, bugüne kadar çeşitli illerde 7 araba yarışına katıldı. 9 yaşında Finike yolunda babasının arabasını kullanarak bu hobiyi de edindiğini belirten işadamı, bundan sonra yapabileceği tek aktif sporunun otomobil yarışları olduğunu dile getirdi.

  Es-Line Ajans'da yaptığı mankenlik, şaiirlik gibi birçok deneyim kazandığı hobilerini kelimelere sığdıramayan Karaoğlan, kendisi gibi başarılı akraba çevresine sahip. Halasının oğlunun folklorda Dünya birinciliği aldığını, diğer hala oğulları Necip ve Uğur Günel kardeşlerin Almanya'da bir Alman sanat dergisinde resimleri yayınlanan ilk Türkler, amcası İlhan Karaoğlan'ın 'Sky Jump'da ilk 40 metre atlayan Türk ve diğer amcası İlhan Karaoğlan'ın 'Madımak' türküsünü derleyen kişi olduğunu anlatan Karaoğlan, babasının da tahta kaşık içine Mevlana resmi çizen ilk sanatçı olduğunu gururla ifade ediyor.

  Renault Flash marka arabasıyla yarışlara katılan Karaoğlan, eşi Özge'ye ait 1972 model Jurelın marka aracıyla otomobil merakını yeniyor.

  O an

  Bu tarih ve bu an

  Belkide bir son

  Son noktayı koymak

  üzereHayatıma

  Ve yeniden başlamaksa

  yaşamak

  Sen kadınım

  Ya benim olmalı

  Ya bende kalmalısın

  Lise çağlarından kazandığı ressamlık deneyimine karakalem çalışmaları ile devam ettiren Karaoğlan, resim yapmayı hobi olarak gördüğünü söylüyor.

  Eşine şiir yazdı Aynı zamanda şair olan Karaoğlan, eski sporcu eşi Özge'ye de şiirler yazdı.

  İŞTE LİSTESİ

  Kıyafeti : Sarar, Abbate

  Giyim tercihi : Spor

  Saati : Nina Rossi

  Parfümü : Picasso, Chacarel

  Kulandığı araba : Renault

  Flash

  İçki tercihi : Soda, kola

  Gittiği eğlence mekanı : North

  Shilds

  Restoran tercihi : Yalı Balıkevi

  Okuduğu köşe yazarı : Emin

  Çölaşan

  Okuduğu kitap : Mitoloji sözlüğü

  Etkilendiği film : Leon

  Sevdiği aktör : Jean Reno

  Sevdiği aktrist : Cameron Diaz

  Gitmek istediği ülke: İtalya

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı