« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Benim oyuncularım 10 numara

Galatasaray’ın Belçikalı hocası, bayrama parasız girdikleri için moralsiz olan futbolcularına övgüler yağdırırken, "Fenerbahçe’yi hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız. Sürekli onların ensesinde olacağız" " dedi.

İlhan SÖYLER
SON GÜNCELLEME
PARASIZLIK yüzünden sıkıntılı bir dönem geçiren Galatasaray’ın bir haftalık Antalya kampı dün sona erdi. Yönetimin söz verdiği ödemeleri yapmaması nedeniyle bozulan moralleri düzeltmek teknik direktör Eric Gerets’e düştü. Antalya’da oyuncularını fazla sıkmayan, zaman zaman onlarla şakalaşan ve hepsine bir baba şefkati ile yaklaşan Belçikalı teknik adam, bu bir haftalık dönemin verimli bir şekilde geçmesini sağladı.

Futbolcularına yemek verip, sorunlarını dinleyen Eric Gerets, bu kampta gençleri kazanmak için büyük çaba harcadı. 5-3 kazanılan Borussia Dortmund ve penaltı atışları ile kaybettikleri Beşiktaş maçında bir çok genç isme şans veren Belçikalı teknik adam, İstanbul dönüşü oyuncularına övgüler yağdırdı.

Antalya kampını ve şampiyonluk şanslarını Hürriyet’e değerlendiren Belçikalı hoca, "Ligin ikinci yarısında yolumuza kayıpsız devam etmek istiyoruz. Fenerbahçe’yi hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız. Sürekli onların ensesinde olacağız" dedi. Yardımcıları Erdal Keser, Stumpf ve kaleci antrenörü Nezihi Boloğlu ile birlikte takımı ikinci yarıya hazırlayan Eric Gerets, şunları söyledi:

"Antalya’da yaptığımız 1 haftalık kamp çalışması son derece faydalı geçti. Futbolcularımın hepsi 10 numara. Paraları ödenmediği için kampa moralsiz geldiler. Ancak, bu sıkıntılara rağmen çalışmadan kaçmadılar. Krizden etkilenmeden form tutmak için birbirleriyle yarıştılar. Bu da beni son derece mutlu etti. Sakat oyuncum bile idman yapmak için istekli davrandı. Bir haftalık etapta hem yaptığımız maçlarda, hem de idmanlarda istediğimiz verimi aldık.

Bize bundan sonra durmak yok. Eğer durursak, hedefimize ulaşamayız. Bundan sonra ligdeki ve Türkiye Kupası’ndaki her maçımızı kazanmak istiyoruz. İç saha, dış saha diye bir şey düşünmeyeceğiz. Maçların hepsine 3 puan parolasıyla çıkacağız. Fenerbahçe’nin her zaman ensesinde olup onları sollamaya çalışacağız. Afrika Kupası’nda mücadele edecek Rigobert Song ile Alioum Saidou takıma geç katılacak. Onların yerine şans vereceğim oyuncularım ellerinden geleni yapacaktır. Ayhan ve İliç’in cezalı oluşları beni düşündüren diğer bir konu.

Ben takımımın lideriyim. Hiçbir zaman karamsarlığa kapılmam. Bu kadro içinde genç yetenekleri eğitmekle görevliyim. Bu çocukların hepsine kefilim. İkinci yarıda cesur olacağız, korkmadan yolumuza devam edeceğiz. Ben hedefe endeksli olan bir adamım. Mücadelemi ona göre yapacağım. Benim futbolculara inancım sonsuz. Başarı kazanma istekleri, yüzlerinden okunuyor. Kısacası 7 günlük kamp mükemmel geçti."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler