ANTALYA HABERLERİ

'Benim İşim Benim Geleceğim' projesi start aldı

DHA
29.04.2016 - 16:45Son Güncelleme : 29.04.2016 - 16:46
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından yürütülen, genç istihdamını destekleyerek daha çok kişinin istihdam edilmesini sağlamayı hedefleyen 'Benim İşim Benim Geleceğim' projesi, start aldı.
ATSO Başkanı Davut Çetin proje kapsamında turizm sektöründe ihtiyaç duyulan aşçı yardımcısı ve servis elemanı yardımcısı açığını gidermek için 15-29 yaş arasındaki genç işsizlere mesleki eğitim kursları düzenleneceğini, bu süreçte kursiyerlere cep harçlığı verileceğini ve eğitimlerde başarı elde eden gençlerin otellerde istihdam edileceğini söyledi.
ATSO Meclis Salonu'nda yapılan tanıtım toplantısına ATSO Başkanı Davut Çetin, Antalya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Recep Yıldız, Antalya Çalışma ve İş Kurumu Şube Müdürü Neva Akçayır, Tüm Gastronomi Yöneticileri Derneği Başkan Yarımcısı Doğan Kaan, ATSO Başkan Yardımcısı Mustafa İssi, Yönetim Kurulu Üyesi Erol Erkan, TT Hotels Turkey Otel Hizmetleri Turizm Ve Ticaret A.Ş. İnsan Kaynakları Direktörü Nuray Göçmen, Barut Yatırımları Turizm A.Ş. İnsan Kaynakları Direktörü İnsan Kaynakları Direktörü Evren Ergezen, Proje Koordinatörü Tolga Cenk Türk ve projenden yararlanan 49 kursiyer katıldı.
ATSO Başkanı Davut Çetin, projenin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı'nın Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi Programı kapsamında hibe almaya hak kazandığını bildirdi. Yüzde 90'ı Avrupa Birliği, yüzde 10'u ATSO tarafından finanse edilen 372 bin 200 Euro toplam bütçeli projenin 1 Mart tarihi itibariyle başladığını, 28 Şubat 2017 tarihinde de tamamlanacağını kaydetti.
SİMÜLASYONLU GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ VERİLECEK
Başkan Davut Çetin, proje kapsamında ATSO bünyesinde oluşturulacak bilgisayar laboratuvarında yenilikçi ve simülasyonlu girişimcilik eğitimleri verileceğini ifade etti. Başkan Çetin, projeyle Antalya ve bölgesinde turizm sektöründe en fazla ihtiyaç duyulan aşçı yardımcısı ve servis elemanı yardımcısı açığını gidermek için 15-29 yaş arasında olan genç işsizlere yönelik mesleki eğitim kursları düzenleneceğini kaydetti.

Bu süreçte kursiyerlere cep harçlığı verilecek ve eğitimlerini başarıyla bitiren gençlerin proje iştirakçisi lan otellerde istihdam edileceğini anlatan Başkan Davut Çetin, şöyle konuştu:
"4 Nisan'da 49 kursiyerin katılımı ile başlayan aşçı yardımcısı ve servis elemanı yardımcısı eğitimlerimiz, proje ortağımız olan Mehmet Zeki Balcı Turizm Eğitim Merkezi'nde devam ediyor. Proje kapsamında en az lise mezunu olan gençlere yönelik ATSO bünyesinde oluşturulacak bilgisayar laboratuvarında yenilikçi ve simülasyonlu girişimcilik eğitimleri verilecek. Gençlerin bu alandaki bilgi ve becerilerinin artmasını hedefliyoruz."
"AKDENİZ GENÇ GİRİŞİMCİLİK ZİRVESİ DÜZENLENECEK"
Başkan Davut Çetin, ATSO öncülüğünde gençleri girişimciliğe yönlendirmek amacıyla I. Akdeniz Genç Girişimcilik Zirvesi düzenleyeceklerini de kaydetti. Başkan Çetin, yapılacak diğer çalışmaları da şöyle anlattı:
“Endüstri Meslek Lisesi 9. sınıf öğrencilerini sağlıklı meslek seçimi ve iş hayatına geçişlerini kolaylaştırmak amacıyla rehberlik ve danışmanlık hizmeti verilecek. İşyerlerine düzenlenecek gezilerle meslekleri gözlemlemeleri sağlanacak. Özel sektör-eğitim kurumları arasındaki işbirliği geliştirilecek. Eğitimlerde başarılı olan kursiyerin deneyim kazanmaları için Almanya'ya çalışma ziyareti düzenlenecek ve AB ülkelerindeki iyi uygulama örnekleri incelenecek."
Başkan Çetin, konuşmasının sonunda proje ortakları ve iştirakçileri kurum ve kuruluşlara teşekkür etti. Toplantıda İl Milli Eğitim Şube Müdürü Recep Yıldız, Antalya Çalışma ve İş Kurumu Şube Müdürü Neva Akçayır, Tüm Gastronomi Yöneticileri Derneği Başkan Yarımcısı Doğan Kaan'da birer konuşma yaparak genç istihdamı ve mesleki teknik eğitimin önemine vurgu yaptı, gençlere iş hayatıyla ilgili tavsiyelerde bulundu.

Toplantıda daha sonra proje eğitimine katılan gençler düşünceleri katılımcılarla paylaştı.


FOTOĞRAFLI


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden 'Benim İşim Benim Geleceğim' projesi start aldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2016 tarihinde saat 16 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 'Benim İşim Benim Geleceğim' projesi start aldı haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   05:06
  • Guneş
   06:41
  • Öğle
   12:59
  • İkindi
   16:23
  • Akşam
   18:57
  • Yatsı
   20:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı