Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Benim için Melo olayı...'

Fenerbahçe'nin kaptanı Emre Belözoğlu ve Galatasaray'ın kaptası Selçuk İnan Süper Kupa maçı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladılar.

Ahmet ERCANLAR/ Fotoğraflar: Süleyman ARAT
SON GÜNCELLEME

İŞTE EMRE BELÖZOĞLU'NUN AÇIKLAMALARI;
Burada Süper Kupa mücadehlesi için bulunsak da çok daha önemli bir görevimiz var. Tekrar Soma'da acı yaşayan ailelerin biraz daha mutlu olabilmeleri adına iki takım maç yapacak. İki takıma yakışan bir mücadele diliyorum. Hak eden kazansın.

BİRLİKTE SAYGI DURUŞU?

Sonuçta bir futbol maçı oynayacağız. Çok büyük bir rekabet. Oyuncular bu konuda her türlü desteği yapar.

SAHA İÇİNDE BAŞKA BİR FUTBOL OLACAK MI?
Bir kazanan olacak. Günün sonunda inşallah Soma olacak. Saha içinde rekabet olacaktır. Tansiyon olacaktır. Futbolun kuralları içinde kalması dileğimizdir. İnşallah sadece futbolun konuşulduğu bir 90 dakika olur.

ZEMİNİ NASIL BULDUNUZ?
Türkiye’de futbol iyi zeminlerde oynanmıyor. Ne yazık ki bugün de gördük zemin iyi değil. Daha iyi bir zeminde olabilirdi.

Benim için Melo olayı...

MELO
Benim için 90. Dakikada maçlar biter bu olay da benim için kapanmıştır.

2 YILDIR GS KAZANIYOR?

Son 2 kupayı rakip kazandı. Bu bizim için ayrı bir motivasyon olacaktır. Ama tabii bu futbol. Kaybetmek de var. Biz iyi hazırlandık ve planlarımızı kazanmak üzerine yaptık. İnşallah kazanırız.

Benim için Melo olayı...

İŞTE SELÇUK İNAN'IN AÇIKLAMALARI;
Fenerbahçe Galatasaray maçları başka oluyor. Yarın biri kazanacak biri kaybedecek. Ama sonuç ne olursa olsun, Soma her türlü kazanacak. Tabii ki biz kazanmak istiyoruz ama bizim kazanmamızdan daha önemli Soma şehit ailelerine yapılacak yardım daha önemli.

BİRLİKTE SAYGI DURUŞU?

Emre ağabeyin dediği gibi her türlü desteği vermeye hazırız.

SAHA İÇİNDE BAŞKA BİR FUTBOL OLACAK MI?
Tabii bizim amacımız gelenlere güçel maç seyrettirmek. Sadece futbol konuşulsun ve hak eden kazansın. Ben her maça öyle çıkıyorum. Değişen bir şey olmayacatk. Takım olarak sahaya yansıtırsak güzel bir maç olur.

HAVA SICAKLIĞI
Doğruyu söylemek gerekirse, sağlıklı ortamda oynamayacağız. Ben burada 7-8yıl önce başka olaylara da şahit olmuştum. Hava çok sıcak ve nemli oluyor. Biraz zorlanacağız ama Soma için değer.

DURAN TOP?

Hazırlık maçlarında Olcan ve Burak kullandı. Kullanmak istediler. Yarın da kendini kim iyi hissederse o kullanır.

Benim için Melo olayı...


Bunları da Beğenebilirsiniz