« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Benim için büyük takım yok

Süper Lig’in en tecrübeli isimlerinden Ömer Çatkıç, Radyospor'a çarpıcı açıklamalar yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

 Tecrübeli kaleci kendisi için büyük takım kavramı olmadığını söylerken, Trabzonspor deplasmanında da yenilmemek için oynayacaklarını söyledi.

GALATASARAY MAÇINDA KÖTÜ FUTBOL YOKTU, TÜRKİYE’DEKİ ALGILAMA YANLIŞ

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Antalyaspor’un file bekçisi Ömer, “Türkiye’de hep bardağın boş tarafına bakılıyor. Galatasaray’la yaptığımız maça baktığımızda defans oyuncuları hücum oyuncularına göre daha iyi bir performans sergilediler. Hücum oyuncularının gol atmasını engellediler. Takım savunmaları çok iyiydi; ama maalesef Türkiye’de her maçta 2-3 gol olması bekleniyor. Ben bu tür bir beklentiye şaşırıyorum. İyi savunma yapmak kötü futbol anlamına gelmiyor” dedi.

ASLA ZAMAN ÇALMAK İÇİN HAREKET ETMEDİM; TEK AMACIM TOPU OYUNA İYİ SOKMAK

Galatasaray maçında zaman çalmaya yönelik hareket yaptığı yönündeki yorumlara üzüldüğünü belirten Ömer, “Bu tür yorumları okuyunca yüzümde bir gülümseme oluyor. Benim tek amacım var: topu oyuna güzel sokmak. Diğer kaleciler avut atışlarını gelişi güzel kullanıyorlar. Ama ben doğru yere atmaya ve arkadaşımla buluşturmaya uğraşıyorum. Bu nedenle biraz bekliyorum, bu nedenle de eleştiriliyorum. Firikik kullanan bir oyuncu neden atışı çabuk kullanmadı diye eleştirilmiyor. O da bekliyor. Konsantre oluyor, topa ondan sonra vuruyor. Benim yaptığım da bu; topu doğru yere atmak” ifadelerini kullandı.

BENİM İÇİN BÜYÜK TAKIM YOK, ORDU, ANTALYA NE İSE İSTANBUL TAKIMLARI DA AYNIDIR

Tecrübeli file bekçisi,  genelde Galatasaray maçlarında eleştirilmesiyle ilgili olarak ise “Benim için bütün takımlar büyüktür. Beşiktaş, Ordu, Antalya benim için hepsi aynıdır. İstanbul takımlarını büyük takım kategorisine sokmadım. Benim için hepsi aynıdır. Diğer takımlar neyse, İstanbul takımları da aynı seviyededir. Her maçta aynı performansı göstermeye çalışıyorum. Diğer takım taraftarları 2 tane 3 tane gol yememizi istiyor; böyle olunca bizden iyisi olmayacak; fakat ne zaman ki direnç gösterirsek bizden kötüsü olmuyor” dedi.

HAKEMLER ARTIK ESKİSİ GİBİ DEĞİL; BU BİRİLERİNİ RAHATSIZ EDİYOR

Ömer Çatkıç, hakem yönetimlerinin eskiye göre değiştiğini belirterek, “Eskiden Anadolu takımlarına karşı çok hata yapılıyordu; ama şimdi her takıma karşı hata yapılıyor. Hakemler art niyetli değiller. Son yıllarda gerçekten bütün çabalara karşı etkilenmeden düdük çalıyorlar. Bundan da bazı kişiler rahatsız oluyor; çünkü eskisi büyük takımların lehine düdük çalmaları bekleniyor; ancak artık hakemlerimiz gördüğünü çalıyor. Ne büyük takımların lehine ne de Anadolu takımlarının aleyhine” ifadelerini kullandı.

TRABZONSPOR’U YENEMESEK BİLE, YENİLMEMEYE ÇALIŞACAĞIZ

Ligin ilk haftasından sonra takım olma özelliğinde sorun yaşadıklarını, özellikle takım savunmasında sorunlar yaşadıklarını ifade eden Ömer, “Galatasaray maçında biraz daha iyiydik. Trabzonspor deplasmanında daha iyi olmayı ve kazanmayı arzuluyoruz. Kazanamasak da kaybetmemek için mücadele edeceğiz. Umarım göze hoş gelen, bol kurtarış yaptığım bir maç olur” diyerek sözlerini tamamladı.  


Bunları da Beğenebilirsiniz