Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Benim Genelkurmay Başkanım demokrat olmasın abi...

  Hürriyet Haber
  12 Ağustos 2006 - 01:24Son Güncelleme : 12 Ağustos 2006 - 01:24

  Erman Toroğlu, Şansal Büyüka ile Lig TV’deki Maraton programında, Ankara’da, Ankaraspor-Galatasaray karşılaşmasından önce büyük çoğunluğunu gazilerin oluşturduğu Ampute Milli Takımı’ndan çok etkilendiğini belirtti. Ardından Toroğlu, gönlündeki Genelkurmay Başkanı’nı şöyle anlattı:

  "... Ama Genelkurmay Başkanı değişti, sevgili Büyükanıt Paşa oldu. Ben Erman Toroğlu olarak değil, bir Türk vatandaşı olarak konuşuyorum ve şunu istiyorum. Ben, Genelkurmay Başkanı’nı asker isterim abi.

  Askerin manásı bende farklıdır. Sayın Hilmi Özkök Paşa ayrıldı, onun için diyorlar ki çok demokratik, çok beyefendi, çok efendi. Tamam öyle olsun. Ama ben çok demokratik bir Genelkurmay Başkanı istemiyorum abi. Siyasiysen, çok anlayışlı, çok demokratik, çok esnek olabilirsin.

  Ama benim Genelkurmay Başkanım yumruğunu masaya vuracak abi. Ben asker Genelkurmay Başkanı istiyorum. Çok anlayışlı, çok beyefendi, çok demokratik Genelkurmay Başkanı istemiyorum abi...

  Sokaktaki insan da asker gibi adam istiyor abi. Yumruğunu koyacak, ’Ben bunu yapıyorum lan’ diyecek asker istiyor...Benim askerim yumuşak inişe geçmeyecek. Benim askerim kodu mu oturtacak, vurdu mu oturtacak. Sonra görüyorum, Vatan sağolsun, millet sağolsun... Adamın gencecik çocuğu gidiyor. Bir tanesinin çocuğu gitse ne olur be? Vatan sağolsun da, çocuklar burada işte. Bunlar yarı ölü. Bunların hayalleri de ölüyor. Yok, demokratikmiş genelkurmay başkanı! Hadi yaa! Demokratik olmasın abi Genelkurmay Başkanı, kusura bakmayın. Herhalde anlattım anlatabileceğimi, bir kademe daha gidersem olmayacak."
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı