« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Benim Fener'im

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL

Fenerbahçe, Samsun karşısında öylesine tatmin edici futbol sergiledi ki, hani neredeyse uzun zamandır görmek istediğimiz Fener'i gördük. Özlemişiz böyle bir Fenerbahçe'yi. Demekki istenilince oluyor. Son yılların bana göre en iyi futbolu Samsunspor karşısındaydı. ‘‘İstatistikler yalan söylemez’’ diyoruz. Fener'in 31 şut denemesi var, 17'si rakip kaleye isabetli, 6 tanesi de gol oldu. Bu dünya standartlarını zorlayacak bir istatistik.

Bu Fenerbahçe böyle futbol oynadığı süre içerisinde Parma'dan da korkmamalı. Aynı oyunla Parma'yı bile zorlar, hatta yener diyorum. Fenerbahçe sahanın her yerinde ne kadar güzellikler varsa sergiledi. Maçın son dakikasına kadar pres yaptı, pas yaptı ve goller yaptı. Bu Fener'i methetmeyeceğiz de ne yapacağız. Kendi kendime derin bir oh çekiyorum. İşte bu Fener benim Fener'im diyorum.

KEYİF VERDİ

Baliç kendi adına çeyrek düzine gol atarken, Moldovan'ın asistliği vermiş olduğu gol paslarını da asla gözardı etmiyorum. Gol atmasa da atmış kadar yararlı oldu. Metin Diyadin boyundan büyük işler yaptı. Moshoeu ile birlikte sahada basmadık yer bırakmadılar. Bir de Metin'in Samsun adına olabilecek bir golü önlediğini gördük. Her ikisinin de ortaya koyduğu futbol Türkiye standartlarının çok ötesindeydi. Tayfun'a bakacak olursak... Üst üste geliştirdiği akınlar Samsunspor'un sol tarafını felç etti. Her yapmış olduğu orta topları Samsun kale önünü karıştırmaya yetti de arttı bile. Löw antrenmanlarda çok koşup harikalar yaratıyormuş. Yanlış anlamayın bu futbolcu değil, hocaları. Bir de getirmiş olduğu talebesi Murat Yakın hocası kadar koşabilse o zaman her şey dört dörtlük rayına oturacak. Moshoeu, Tayfun, Metin Diyadin'in yüksek tempoları yanı sıra, bu Fener öylesine keyif verdi ki, benim gibi kötümser gözlük takıp bakan herkesi zorunlu şekilde ayakta alkışlattı. Biz Fener'in bu olumlu yanlarını belirtirken, Saffet'in hala güven vermediğini de söylemek isteriz.

Fenerbahçe skor yakalayıp, maçı rahat bir şekilde götürürken, Löw'ün oyuncu değiştirme düşüncesi bana biraz ters geldi. Daha önce Baliç'i, Moldovan'ı çıkartıp, riskten uzak tutabilirdi. Sergio'yu maçın kaçıncı dakikasında koyarsanız koyun, gol atmaya abone oldu.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler