Gündem Haberleri

  'Benim artığımla çıkıyor' cinayetine 35 yıl

  İsmail AKDUMAN/SAMSUN, (DHA)
  28.05.2011 - 12:02 | Son Güncelleme:

  SAMSUN’da kız arkadaşı hakkında, "Benim artığımla çıkıyor" diye konuşan iki lise öğrencisini 25 Mayıs 2006 günü okula giderken öldürmek suçundan yargılandığı davada, mahkemece 35 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan 22 yaşındaki Aykut Aşar’ın cezası Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi tarafından onandı.

  Samsun’da 25 Mayıs 2006 günü, olay tarihinde 17 yaşında olan, 19 Mayıs Lisesi son sınıf öğrencisi Aykut Aşar sabah okula giderken, kız arkadaşı Ş.E.O.’nun eski sevgilisi lise öğrencisi 17 yaşındaki Cihan Semizoğlu ve arkadaşı 16 yaşındaki Ahmet Genç ile karşılaştı. Aşar, kendisine, iddiaya göre, "Benim artığımla çıkıyor" diye laf atan Semizoğlu ile arkadaşı Genç’i tabancayla vurarak öldürdü. Olaydan sonra kaçan ve 15 saat sonra polise teslim olan Aykut Aşar, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Samsun 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 2 kez ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan Aykut Aşar, yaptığı savunmasında çok pişman olduğunu söyleyerek, "Okula gitmeden önce anneme ilaç alıp dönüyordum. Bu sırada onlarla karşılaştık. Benimle tekrar dalga geçmeye ve kız arkadaşım hakkında ileri geri konuşmaya başlayınca kendimi korumak için satın aldığım silahı çıkararak Cihan’a ateş ettim. Ahmet’e ateş etmedim. Onun nasıl vurulduğunu bilmiyorum. Ş.E.O. ile üniversite ve evlenme hayalleri kuruyorduk. Böyle olmasını istemezdim" diye konuştu. Geçen yıl mayıs ayında yapılan son duruşmada mahkeme Aşar’a, Cihan Semizoğlu’nu haksız tahrik altında öldürmekten 12 yıl, Ahmet Genç’i de delilleri karartmak ve tanık bırakmamak için kasten öldürmekten 22 yıl, ruhsatsız tabanca bulundurmaktan da 1 yıl 4 ay olmak üzere toplam 35 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Kararın ardından dosya Yargıtay’a gönderildi.

  Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi dosyada yaptığı inceleme sonrasında Aykut Aşar’a yerel mahkemenin verdiği 35 yıl 4 ay hapis cezasını 10 Mart 2011 günü onadı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı