Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beni yargısız infaz ettiler

Tecrübeli kaleci, Süper Kupa finalinden sonraki sözleri için ‘’Kullandığım kelimeler takım arkadaşlarıma ve kendime yaptığım sitemdir. Bu sitemin hakem raporunda gösterilmesi ilginç” dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ kalecisi Rüştü Reçber, geçen hafta sonu Fenerbahçe ile oynadıkları Süper Kupa finalinden sonra hakeme karşı davranışları nedeni ile 3 maç ceza aldı. Milli file bekçisi BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde bu konu ile ilgili düzenlediği basın toplantısında, ‘’PFDK’nın bana gönderdiği yazıda, ne hakemlerin şahsına, ne de kurumlara küfrettiğim yazmıyor’’ dedi.

Yanlış anlaşıldım

Hakemlere küfrettiği şeklindeki haberlerle yargısız infaza uğradığını belirten tecrübeli kaleci, kendini şöyle savundu: “Ben maç bittikten sonra her maçın sonunda yaptığım gibi orta sahada hakemlerle tokalaştım. Daha sonra içeri girerken kaybetmenin üzüntüsüyle bir sitemin içinde bulunmak normaldir. Sonuçta bir derbi ve kupa kaybediyorsunuz. Bunları takım arkadaşlarımla paylaşıyorum. Arada küfürlü kelimeler olmuştur. Ancak bu, sadece maçı kaybetmekten dolayı üzüntüden oradaki arkadaşlara ve kendime yaptığım sitemdir.
Bu sitemin hakem raporunda gösterilmesi ilginç bir nokta. Ben kazansam da kaybetsem de maç bitiminde soyunma odasına girene kadar 3-4 dakikalık süre içinde maçın kritiğini yaparım. Bunu sesli yaparım. Benim olayım da budur. Yanlış anlaşıldığımı ve bana gelen cezanın yanlış anlaşılma neticesinde olduğunu düşünüyorum.’’

Erdoğan’a 15 gün ceza

PFDK, aynı maçta hakem Yunus Yıldırım’la ilgili açıklamaları nedeni ile asbaşkan Levent Erdoğan’a da 15 gün hak mahrumiyeti verdi. Sözlerinin arkasında durduğunu söylenen Erdoğan, “Hukuk dışı bu kararın beni yıldırmayacağının bilinmesini isterim” dedi. Siyah beyazlıların Disiplin Kurulu’na sevkedilen diğer yöneticisi Ertunç Soğancıoğlu’na ise ceza verilmedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz