« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beni yalnız bıraktılar

Lucescu, ‘Ben ve oyuncularım çok şey kaybettik. Prestijimizi kaybettik. Kaybın ödülü yalnızlık, yalnız kaldım. Türk futboluna hükmettiğimiz bir anda hiç olduk. Bunlardan dolayı hırsım kalmadı. Şampiyon olursak giderim’ dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Mircea Lucescu, ligin ikinci yarısında alınan başarısız sonuçlar sonrası yönetim kurulundan yeterli destek görmediğini iddia etti. CNN Türk’te dün akşam yayınlanan Taraftaria programında İhsan Topaloğlu’nun sorularını yanıtlayan Rumen çalıştırıcı, gündemdeki konulara ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı. Lucescu, şunları söyledi:

Kaybın ödülü yalnızlık. Biraz yalnız kaldım. Başarının ödülü de kıskançlık. Ben bunu çok yaşadım ve hazmettim. En çok da beklemediğim insanlardan aldığım eleştiriler beni çok üzüyor. Bütün bu olanlardan dolayı hırsım kalmadı.

Zor günlerde gitmem

Ben ve oyuncularım çok şey kaybettik. Prestijimizi kaybettik. Kazandığınız zaman herkes sizinle iyi. Herkes kazananın yanında. Türk futboluna hükmettiğimiz bir anda hiç olduk. Bunlar beni şaşırtıyor. Galatasaray’dan teklif almadım. Beşiktaş’la 2 yıl daha sözleşmem var. Ben, zor günlerde bırakıp giden biri değilim. Ama bu sezon şampiyon olursak giderim.

Ligde hakemler ocak ayına kadar neredeyse hatasızdı. Ondan sonra bazı kişi ve gruplar, kendi menfaatleri için hakemleri baskı altına almaya başladı. Buna spor politikası da diyebiliriz.

Çok stresliydik

Konyaspor maçından sonra hepimiz çok stresliydik, Giunti de çok üzgündü. Bu yüzden aramızda bir tartışma yaşandı. Fakat bunlar kesinlikle büyütülecek şeyler değil.

Bu sezon bizim lehimize bir tek hakem hatası yaşandı, o da Ali Aydın’ın Galatasaray maçında verdiği penaltı. Sanki dünyanın sonu gelmiş gibi yaygara kopardılar. Sonuçta hakem istifa etti. Bence Ali Aydın Türkiye’nin değil, Avrupa’nın en iyi hakemi.

Ben 5 kırmızı kart gördüğümüz Samsunspor maçından sonra futbolcularıma ‘Niye böyle yaptınız?’ diye sordum. Bana ‘Ortada sıçan gibiydik. Gururumuza dokundu. Biz de maçın tatil edilmesi için kırmızı kart gördük’ cevabını verdiler. Cezalı futbolcuların çokluğu nedeniyle her maça farklı kadroyla çıktım.

Daum’un Samsunspor maçından sonra benim hakkımda söylediklerine üzüldüm. Ben, bizim yaşadığımız olayları onun da yaşamasını çok isterdim. Acaba onun tepkisi ne olurdu.

En iyisi Prso

İlhan Mansız’ın satılması konusunda hiçbir etkim olmadı. Transferinden bir kaç gün önce bana gelip, ‘Sakatlığım var. Kalırsam faydalı olamam’ dedi. Nitekim gitti ve sakatlandı. Samsunlu Sinan’ı sakatlığı yüzünden almadık. Gaziantepsporlu Hasan Özer’i düşündük. Sinan’la takas edilmesini istedim, yöneticilerimiz kabul etmedi. Denizlisporlu Ersen için çok para istediler. Bizim için en ideal golcü Monaco’da oynayan Prso. Bonservisine para ödenmeyecek. Hem ucuz, hem çok kaliteli.

Türkiye, demokrasinin yüksek seviyede yaşandığı bir ülke. İslam ülkeleri arasında en iyisi ve örnek. 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler