Gündem Haberleri

  Beni soruşturun

  Hürriyet Haber
  18.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yargıtay üyesi ve Hákimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkanvekili Engin Doğu, hakkındaki iddiaların soruşturulması için Yargıtay'a dilekçeyle başvurdu.

  İLK kez bir Yargıtay üyesi, Yargıtay Birinci Başkanlığı'na dilekçe vererek, hakkındaki çirkin iddialarla dolu imzasız mektup hakkında işlem yapılmasını istedi.

  Hákimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili Engin Doğu, Yargıtay Birinci Başkanlığı'na dilekçe ile başvururak, hakkındaki imzasız mektubunu sundu ve araştırma yapılmasını istedi.

  Doğu, başvurusunda, 15 Mayıs'ta posta kanalıyla aldığı bir mektubun örneklerinin daha önce de Yargıtay'ın başkan ve üyelerine gönderilmiş olduğunu, üzülerek öğrendiğini kaydetti. Dilekçede, şöyle denildi:

  ‘‘Pek çok değerli başkan ve üye arkadaşlarımın, son yıllarda maalesef kötü bir alışkanlık haline gelen benzeri olaylarda olduğu gibi, bu kez şahsıma yönelik ahlaksızca ve insafsızca yalanlarla dolu bu olay üzerinde durmamam gerektiği şeklindeki nazik teselli ve telkinlerine rağmen, ben bu konuyu görmezlikten ve duymazlıktan gelmeyi içime sindiremedim. Sayın Başkanım, uzun meslek yaşamıma ve onur dolu hayatıma leke sürmeyi hedefleyen hezeyan dolu bir veya birkaç hasta ruhun, içindeki kini kusmayan yönelik çirkin iftiraları olduğu belli olsa bile, konuyuen iyi şekilde değerlendirip, gereğinin yüce Yargıtay'ca yapılmasının doğru olacağına inanıyorum. Tamamen gerçek dışı, hayasız ve insafsız iddialarla dolu bu imzasız mektup konusunda gereğini, takdirlerinize saygılarımla arz ederim.’’

  Aynı zamanda Yargıtay 9. Hukuk Dairesi üyesi olan Engin Doğu'nun bu başvurusu Yargıtay 1. Başkanlık Divanı'nca ele alınacak. İddialar asılsız görülürse, işlem yapılmayacak. ‘‘Emekli Yargıtay Üyesi’’ imzasıyla gönderilen mektupta, Doğu'nun, geçici olarak görevden uzaklaştırılan İstanbul DGM eski Başsavcısı Oktar Çakır ile ilişkisi ve Doğu'nun özel yaşamına ilişkin bazı iddialarda bulunuluyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı