"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Beni seviyor ama başkaları da var

Güzin Abla

Rumuz: Örümcek

Güzin Abla, kafam karma karışık. Üç yıl önce biriyle tanıştım. Çok çabuk bağlandık birbirimize. Daha bir arkadaşlık bile yaşamadan yani birbirimizi tanımadan sevgili olduk. Başlangıçta her şey güzeldi ama sonra bir şeyler değişmeye başladı. Başka biriyle olduğunu öğrendim. Buna rağmen onunla ikimizden birini tercih etmeliydi. Daha fazla dayanamadım, ayrıldım. Sonra tekrar başladık. Biraz ayran gönüllü. Beni seviyor, ama kararsız. Tüm ailesi tanıyor, annesi bana gelinim diyordu. 10 ay önce ayrıldık. Başka biriyle çıkmaya başladı. Sonra ondan da ayrılıp tekrar birlikte olmak istedi. Çok pişman olduğunu söylüyor. Çok sevmeme rağmen tekrar sevgilisi olmak istemiyorum. Zarar vereceğini bildiğim halde vaz geçemiyorum. Ne yapmalıyım?

Sevgili Kızım , senin dışında başkalarıyla olmaktan vaz geçmeyen bu uçarı gönüllü genç adamın seni sevdiğinden nasıl bu kadar emin olabiliyorsun? Bana kalırsa o hepinizle gönül eğlendiriyor. Ciddi hiçbir duygu beslemiyor. Ne sana ne de diğerlerine. Eminim henüz çok genç ve ciddi bir ilişkiye girmeye asla hazır değil. Hoş beraberlikler yaşıyor, belli ki çevresinde genç kızlar da hiç eksik olmuyor. Senin gibi eminim onlar da sevildiklerini düşünüyorlar. Sana söyledikleri beylik sözler güzel kızım. İnsan sevdiğinde gözü bir başkasını görmez, hep sevdiğinin yanında olmak, herşeyi paylaşmak ister. Ama bugünün sevgi anlayışı öyle değişti ki. Senin gibi gencecik kızlar sevgilileri başkalarıyla da birlikte olsa sevildiklerini sanıyorlar...

X