Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Beni rehin aldılar

  Hürriyet Haber
  19.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme: 19.03.1998 - 00:01

  Basketbol Milli Takım Teknik Direktörü Erman Kunter ve ortağı eski basketçi Serdar Koçyiğit'e ait Basket Dağıtım Nakliyat Limited Şirketini basarak Kunter'in eşi Sophia Kunter'i rehin aldıkları iddiasıyla 5 işçi gözaltına alındı. Sorguları tamamlanan işçiler, Şişli Cumhuriyet Savcılığı tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  Sadece maaşlarımızı istedik

  Sanıklar Vedat Boyter, Cemil Gündoğdu, Turan Akgün, Seyit Şahin, Ferhat Kaba ifadelerinde, ‘‘Şirketi işgal etmedik. Sophia Kunter'i ne tehdit ettik ne de dövdük. Biz oraya sadece, 4 aydır alamadığımız maaşlarımızı almak için gitmiştik’’ dediler. Serdar Koçyiğit ise işçilerin maaşlarını 10 gün geç ödediklerini, onların da şirketi basarak Sophia Kunter'i rehin aldığını belirterek şikayetçi olacağını söyledi.

  Arkadaşlarına destek verdiler

  İşçileri tarafından rehin alındığını iddia eden Sophia Kunter ise konuyla ilgili konuşmaktan kaçındı. Basket Dağıtım Nakliyat Limited Şirketi'nde çalıştıklarını belirten 20 kadar işçi ise gözaltına alınan arkadaşlarına destek vermek amacıyla Şişli Adliyesi'ne gelirken,şirket ortaklarından Erman Kunter'in Amerika'da olduğu belirtildi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı