« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beni Nobre aldattı

Verdiği penaltı kararı için Samsunspor ve kalecisi Kerem’dan özür dileyen hakem Serdar Tatlı, "Nobre’nin kendisini atması, hatalı karar vermeme sebep oldu. Son derece üzgünüm" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
SAMSUN-Fenerbahçe maçının hakemi Serdar Tatlı, verdiği penaltı ve kırmızı kartla ilgili olarak "Böyle bir hatalı karar verdiğimden dolayı son derece üzgünüm" derken, kendisini yanıltan Nobre’ye tepki gösterdi. Tatlı, karşılaşmanın 20. dakikasında Samsunspor kalecisi Kerem’in atılmasına sebep olan penaltı kararıyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Müsabakadaki o pozisyonda Nobre’nin topla kaleci Kerem’i geçip gol atacağı sırada Kerem’in eliyle Nobre’nin ayaklarına müdahalesini görüp pozisyonu penaltı olarak değerlendirdim. Dolayısıyla penaltıda kaleci Kerem’i oyundan ihraç ettim. Ancak daha sonra televizyon görüntülerinde pozisyonda hiçbir temasın olmadığını gördüm. Vermiş olduğum bu hatalı kararla müsabakanın neticesine tesir ettiğimi ve kaleciyi haksız bir şekilde oyundan ihraç ettiğimi görünce çok üzüldüm. Böyle bir hatalı karar verdiğimden dolayı son derece üzgünüm.

Fakat Türkiye’de bazı futbolcuların, sadece kendi menfaatleri için haksız kazanç elde etme düşünceleri olduğu sürece hakemlerin çok başarılı olma şansları maalesef olmuyor. Nobre de yapmış olduğu bu hareketle takımının galibiyetine gölge düşürüp benim hatalı bir karar vermeme sebebiyet vermiştir."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz