« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beni mahçup etti

Aykut Kocaman, yanına kadar gelip elini sıkan Şenol Güneş için bu ifadeleri kullandı.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

Değer verdiğim bir insanın, hakkımda anlamının dışına taşan sözleri beni gerçekten üzmüştü. Bu yüzden maç öncesi yanına gitmek içimden gelmedi. Onun bu davranışı yüzünden mahcup oldum.

FENERBAHÇE Teknik Direktörü Aykut Kocaman, sarı lacivertli takımı takip eden muhabirlerle yaptığı sohbet toplantısında başta Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş ve transfer olmak üzere bir çok konuda açıklamalarda bulundu. Kocaman,  Güneş’in yanına kadar gelerek yaptığı jestin kendisini mahcup ettiğini söylerken, “Değer verdiğim bir insanın, hakkımda anlamının dışına taşan sözleri beni gerçekten üzmüştü. Bu yüzden nezaketen hoş olmasa da maç öncesi yanına gitmek içimden gelmedi. Ama onun bu davranışı beni açıkçası mahcup etti. Zaten bu mahcubiyet yüzüme de yansıdı. Artık bu konunun daha fazla uzatılmamasını istemiyorum” diye konuştu.

Yüzde 99 anlaşmıştık

Son ana kadar beklenen transferin neden gerçekleşmediği sorusuna Kocaman, “İki oyuncu ile yüzde 99 anlaşmıştık ama olmadı. Geçen sene transfere engel olmadım. Transfer yapılmadığı için kırgın değilim” karşılığını verdi. “Şu anki kimyamızı devam ettirebilirsek sorun olmaz. Bu işi uzatmanın anlamı yok. Çünkü transfer bitti. Ancak ne zaman ayağımız sekerse bu soru gündeme gelecek” diyen Kocaman, şöyle devam etti: “Cristian’la ilgili hiçbir soru işaretim yok. Ruhunu takıma teslim etmesini bekliyoruz. Cristian ile daha önce yaptığım konuşmada açıkça transfer çalışmamız olduğunu, bu transfer olmazsa kalabileceğini söylemiştim. Bu nedenle Cristian’la ilgili bir sorun yaşanacağını sanmıyorum. Kocaman diğer konularla ilgili ise şunları söyledi;

Güiza formayı kendi alacak

- Andre Santos: İç hesaplaşmasını yapmış gibi görüyorum. Ruhsal olarak böyle bir dönüş yapabilir miydi? Bu soru işaretiydi. Bunu yaptı.
- Bilica’nın kaptanlığı: Semih kaptan olarak çıkmak istemediğini söyledi. O anda takımda en tecrübeli isim Bilica’ydı. Bu nedenle onu seçtim.
- Güiza: Merakla, istekle ve yüksek bir gözlem gücüyle izlemeye çalışıyorum. Formayı kendi alacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler