« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beni Luca yarattı

Cimbom'un genç yıldızı, Almanya'da futbol yaşamını sürdürürken, Serpil Hamdi Tüzün'ün teklifiyle hayatının değiştiğini söyledi. Berkant, ‘‘Kanımdaki Türklük beni Türkiye'ye attı’’ dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hoenness istedi ama...

O belki şimdi Bayern'de, belki de Alman vatandaşı olarak, Alman Milli Takımı'nda forma giyecekti. Ama ‘‘Hayır’’ dedi. 15 yaşındaydı. Almanya'da gol kralı olmuş, en iyi futbolcu seçilmişti. Kapışılıyordu. Hoenness ‘‘Bize gel. Hem Alman Milli Takımı'nda oyna, hem de Bayern'de.’’ dedi. Ama Sepril Hamdi Tüzün'ün ona uzattığı bir kartla hayatını değiştirdi.

İyiki geldim

Bu futbolcu Galatasaray'ın son haftalarda çıkış gösteren genç yıldızı Berkant. ‘‘Her ne kadar Almanya'da doğup büyüsem de, benim annem-babam Türk, Ispartalı. Kanımda Türlük vardır. O kan beni Türkiye'ye attı. İyi ki de attı.’’ diyor genç futbolcu ve Lucescu'nun kendisini yeniden yarattığını belirterek şunları söylüyor:

Eksiklerimi giderdim

‘‘Lucescu'ya teşekkür ederim. Çok sabırlı. Daha kuvvetli olmam için burnumu çok sürttürdü. Zamanını bekledi. 2-3 maç sonradan oyuna girdim. Eksiğim olduğunu söyledi, ben de tamamladım. Şimdi de ‘Artık yükseklerdesin. Dikkat et oradan düşmek çabuk olur. Zorluklarla çıktın, böyle devam et' diyor. Ben de onun bu sözünden gereken dersi aldım.’’

Lorant değiştirecek

G.Saray’ın Avrupa'da bir çok takımdan daha büyük isime ve güce sahip olduğunu belirten Berkant, ‘‘Sahamızda Avrupa'nın hiçbir takımı bizi kolay kolay yenemez. Ligde ise modern futbol oynayan Beşiktaş, şampiyonluktaki rakiplerimizin başında. Herkes kimin hata yapacağını merak ediyor. Lorant'ı 1860 Münih'ten tanıyorum. Tuttuğunu koparır, F.Bahçe'deki sessizliği bozacak’’ dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz