« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Beni kıskandıkları için uçağa almadılar'

Süper Kupa maçında Galatasaray’ın özel uçağına alınmayan eski yönetici Abdurrahim Albayrak, büyük yankı yaratan olayın detaylarını anlattı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Telegol’e konuşan Albayrak, Galatasaray Başkanı Ünal Aysal ve 2. Başkan Özkan Olcay’a çok kırıldığını ifade etti. Albayrak, şunları söyledi:

“İzmir'e gittikten sonra Galatasaray'dan Cenk Ergün'ü aradım ve 'Cenk, ben maça geleceğim' dedim. O da 'Tamam abi ne demek, bileti falan ben ayarlarım' dedi.
Ben de, "Belki Ali abi de (Dürüst) gelecek. Sonra sor, bir sıkıntı falan olur" dedim.

“UÇAKTA İLGİSİZ KİŞİLER VARDI”


Maçtan bir gün önce Cenk aradı, 'Hocanın bir kararı var. Uçağa yabancı kimse aldırmak istemiyor ama bu sizin için geçerli olmayabilir. Başkana soracağım' dedi. Hocanın böyle bir kararı varsa saygı duyacağımı söyledim. Sonra başkana sormuş, başkan da 'Hoca böyle bir karar almışsa ona herkesin uyacağını' söylemiş. Ben de hoca böyle söylemişse tamam dedim. Sonra bir baktım ki Galatasaray kafilesinde olmayan kişilerin de uçakta olduğunu gördüm ve bu benim ağrıma gitti.

“SEN BİNERSEN HABER OLUR”
Sonra Cenk'e bunu başkana sorup sormadığını tekrarladım. Evet dedi. Ardndan İzmir'e otele geldim. Özkan Olcay'ı aradım ve ‘Abi böyle bir durum var, ama uçağa insanlar alınmış ve benim neden alınmadığımı öğrenmek istedim’ dedim. O da, 'Abdurrahimciğim sen çok popülersin. Eğer binersen haber olur ve bu bir bayrak yarışıdır. Onun için kusura bakma. Siz muhalefetsiniz" dedi.

Ben de, ‘Ağabey biz sarı kırmızı renklere gönül vermişiz. Böyle bir şey olur mu?’ cevabını verdim. Ama o, 'Durum bundan ibaret, beni başkan ile karşı karşıya getirme beni' dedi.”

“BEN KİMSEYE KONUŞMADIM”

Uçağa alınmamasının ardından Fatih Terim’in kendisini araması hakkında ise Albayak, "Bir gazeteciye, televizyona konuştuysam şerefsiz evladıyım. Bunu herhalde benim konuştuğum dostlarım söylemiş olabilir... Bir şekilde basında çıkmış. Sonra Ali Dürüst ile Fatih Terim konuşmuş. Ali durumu anlatmış, 'Apo'ya böyle böyle yaptılar’ demiş. Hoca da beni arayarak, "Allah’ını seversen gel. Bende istediğin kadar bilet var. Gel beraber döneriz, boşver dedi. Ben de, ‘Bir kere kalbim kırıldı. Dönüyorum’ dedim ve hoca ısrar etmesine rağmen İstanbul'a döndüm” ifadesini kullandı.

“BENİ KISKANIYORLAR”

Abdurrahim Albayrak, Serhat Ulueren'in, "Sizin iki yıl şampiyonlukta payınız var. Ne oldu da sizi muhalefet kanadına koydular?" sorusu üzerine şunları söyledi:
“"Üç dönem görev aldım. Üçünde de şampiyon olduk. Ama Allah bu bana yapılanları… Bana yapılan bu hareketi ben yapacaksam, Allah beni oraya getirmeyi nasip etmesin. Bizde sevgi saygı vardı. Galatasaray için kalbi atan bir insanı uçağa bindirmiyorsun. İçimde büyük bir yaradır. Ama biz orada böyle olayları örtbas ediyorduk. İkinci başkan bunu çözmesi gerekirken bize muhalefet olduğumuzu söylüyor. Olabilir mi böyle bir şey? Prandelli de böyle bir şey dememiştir. Kıskançlık var, başka bir şey değil.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler