« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beni kimse yıldıramaz

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Başkan Adayı Vefa Küçük ‘Ailem tehdit ediliyor’ dedi ve ekledi

Fenerbahçe Başkan adayı, ‘‘Kızıma ‘‘Babasız kalırsın’’ diyorlar, eşime ‘‘Kocan yanlış yapıyor. Bu işe girmesin’’ tehditini savuruyorlar. Hayatımda tehdit almadım, bu günlerde böyle bir olayın çıkması düşündürücüdür’’ dedi.

Meçhul kişiler

Fenerbahçe Başkan Adayı Vefa Küçük, seçime sayılı günler kala tehdit telefonları aldığını söyleyerek sözlerine başladı. Hürriyet'in konuğu olan Küçük, evini arayan meçhul kişilerin eşini ve kızını taciz ettiğini iddia ederek, ‘‘Ben yaşamım boyunca tehdit almayan bir insanım. Başkan adayı olduğum sırada böyle olayla karlışamam düşündürücü. Kaldı ki beni bu yolda hiç bir şey yıldıramaz’’ diye konuştu.

Yıldırım aradı

Aldığı tehdit telefonları yüzünden Aziz Yıldırım'ın kendisini aradığını açıklayan Küçük, ‘‘Bana kim olduklarını sordu. Eğer biliyorsam zaten sorun kalmayacak. Benim tanımadığım insanlar. Cep telefonundan kızımı arayıp, ‘‘Babasız kalabilirsin’’ diyorlar. Evimi arayıp ‘‘Eşin yanlış yapıyor. Ayağını denk alsın. Başkanlık yarışına girmesin’’ diye tehdit savuruyorlar.

İşaret mi aldı

Aziz Yıldırım ve yönetiminin kulübü kötü yönettiği için aday olduğunu tekrarlayan Vefa Küçük şöyle devam etti: Olağanüstü kongreye başarısız olduğu için ilan eden Aziz Yıldırım, sadece ben varım diye tekrar aday olduğunu söyledi. Ardından iyi liste oluşturamayacağımı iddia etti. Acaba tanrıdan işaret mi aldı. Madem öyle ikimiz de çekilelim dedim de neden kabul etmedi.

Şov yapmayacağım

İlk hedefinin şampiyonluk olduğunu anlatan Küçük, ‘‘Başarının reçetesi cebimde. Başkan olduğum gün ilacı alacağım. Başta eski futbolcular ve Futbol Vakfı üzere, eski başkanlar ve camianın önde gelen isimlerine danışacağım. Teknik heyet, futbolcu seçiminde mutlaka bilenlerden fikir alacağım. Şov olsun diye futbolcu almam. Teknik heyet ve menacerin istediği her futbolcuyu transfer ederim.

Sergen dönecek

Gerekirse G.Saray ve Beşiktaş'tan futbolcu alırım. Ayrıca hoca istemiyor diye geri gönderilen Sergen'i yeniden F.Bahçe'ye getireceğim. Futbolcuların hepsi huzursuz. Yönetimin aczi yüzünden Fenerbahçe tarihinde ilk kez bir kaptan dövüldü. Yıldırım'ın devam etmesi durumunda hiç bir futbolcu kalmak istemiyor.

Oğuz'a jübile sözü

Oğuz Çetin Çetin ile bir görüşme yaptığını ve kendisine jübile sözü verdiğini dile getiren Küçük, şahsi düşüncesini anlatırken, teknik direktör seçiminde önce camianın içinden birini bulmak istediğini ancak yeni yönetim ile birlikte karar vereceğini de sözlerine ekledi.

Fener’de 8 eksik

Fenerbahçe, İstanbulspor maçının hazırlıklarını dün yapılan iki ayrı idman ile sürdürdü. Turhan Sofuoğlu yönetiminde yaklaşık 1.5 saat süren idmana 8 futbolcu çıkmadı. Kaleci sıkıntısı yaşayan Sofuoğlu altyapıdan Haluk ve Atilla'yı A takıma çağırdı. Antrenmana, sakatlıkları nedeniyle tedavileri devam eden Engin, Mustafa, Moldovan, Rüştü, Oğuz, hasta olan Ogün ve Genç Milli Takım kampında bulunan Tufan ile Mehmet Ayaz katılmadı.

Plaket vereceğim

Sportif başarısızlığına rağmen tekrar aday olan Aziz Yıldırım'ı hayretle karşılayan Küçük, demokratik hakkı dolayısıyla saygı duyduğunu da hatırlatarak sözlerini şöyle sürdürdü: 3 çim saha yapan Yıldırım'a plaket vermeyi düşünüyorum. Ama Samandıra tesislerine ‘‘Ben yaptım’’ diye sahip çıkması yanlış. Çünkü Ali Şen yönetimi o tesisin yüzde 50'sini tamamlayıp teslim etmişti.

Üyelere çağrı

Takımın şampiyonluk şansının mucizelere kaldığını vurgulayan Küçük, ikinci olarak şampiyonlar Ligi'ne katılabileceklerini söyledi. Şirketleşme konusuna sıcak baktığını anlatan Küçük son olarak üyelere seslendi ve ‘‘Herkes oyunu kullansın. Eğer Aziz Yıldırım'ın başarılı olduğunu düşünüyorlarsa, onu tercih etsinler. ‘‘Kötü’’ diyorlarsa beni tercih etsinler’’ diye konuştu.

Altından kalkarız

Kulübün borcu konusunda denetleme kurulu raporunu inceleyen Küçük, ‘‘Eğer başka uydurma borç yok ise biz bu yükün altından kalkarız. Ayrıca Denetleme kurulunun Aziz Yılmaz'ın adamları olduğunu söylemiş. Bu doğru bir yaklaşım değil. Onlar genel kurulun seçtiği değerli kişiler. Hepsi görevini kusursuzca yapmaya çalışıyor’’ diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz