« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beni dinlemediler

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Scala, Leeds maçında futbolcularını tanıyamadığını söyledi

Beşiktaş'ın İtalyan teknik direktörü tarihi hezimetten sonra yaptığı açıklamada, ‘‘Riskli oynadık, hata üstüne hata yaptık. Bunlar, Beşiktaşlı futbolcuya yakışmayacak hareketlerdi. Amatörlerden bile kötüydük’’ dedi.

Beşiktaş, Leeds hezimetinin şoku yaşanıyor. Siyah beyazlılar, Avrupa Kupaları'ndaki en farklı yenilgisini İngiliz rakibinden alırken, teknik direktör Scala, futbolcularını ağır bir dille eleştirdi. Maçtan sonra futbolcularıyla bir toplantı yapan İtalyan hoca, ‘‘Her şeyi yanlış yaptık. Oyuncularım beni dinlemedi. Bu maç, bizim için başlamadan bitti’’ dedi.

Scala şunları söyledi: ‘‘O kadar çok bireysel hata yaptık ki, 4. golden sonra toparalanamadık. Özellikle defans oyuncularımız kendilerine aşırı derecede güvendikleri için hata üstüne hata yaptılar. Riskli oynadık. Bunlar, Beşiktaşlı futbolcuya yakışmayacak hareketlerdi. Sahadaki takımımı tanıyamadım. Amatörlerden daha kötüydük.’’

Şampiyonlar Ligi'nin en güçlü grubunda mücadele ettiklerini hatırlatan İtalyan hoca, ‘‘Çok güçlü takımlarla eşleşmenin faturası ağır olur. Önemli olan bundan sonraki maçlarda iyi skorlar elde etmek. Yaptığımız hataları silmek için tüm gücümüzü ortaya koymalıyız. Beşiktaş taraftarının ve yönetiminin başarısızlığa tahammülü ve tavizi kalmadı’’ dedi.

Beşiktaş'a geldiği günden bu yana futbolcularla diyaloğunun iyi olduğunu belirten Scala, gerekirse sertleşebileceğinin altını çizdi ve şunları söyledi: ‘‘Takımın tek patronuyum ve kimseden korkum yok. Eğer bundan sonra istediklerim yerine getirilmezse, daha sert olacağım. Bazı futbolcuların canı yanabilir.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz