« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Beni değil Trabzonspor'u omuzlarda taşısınlar'

Trabzonspor Teknik Direktörü Şota Arveladze, Üsküp dönüşünde havalimanında omuzlara alınmasıyla ilgili ilk kez konuşarak, "Omuzlarda olmak istemem. Trabzonspor'un omuzlarda olmasını istiyorum. Beni değil, Trabzonspor'u omuzlarda taşısınlar. Bu şehrin mutlu olmasını istiyorum" dedi.

Ömür AVCI/DHA
SON GÜNCELLEME

UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu rövanş maçında yarın akşam Makedonya temsilcisi Rabotnicki ile karşılaşacak olan Trabzonspor'da Teknik Direktör Şota Arveladze ve yeni transfer Okay Yokuşlu, Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda basın toplantısı düzenledi.

"ERKEN GOL ATMAK ÇOK ÖNEMLİ"
Şota Arveladze'nin toplantının başında, "İlk maçta kendi takımıma güvenerek bir gün önce gittik Kapadokya'ya.. Yok, Makedonya'ya.. Pardon. Kapadokya orda kaldı. Kayseri'de kaldı kafa" sözleri gülüşmelere neden oldu. Gürcü teknik adam kendisinin de güldüğü bu dil sürçmesinin ardından şunları söyledi:
"İlk maçta çok sıcak hava bize avantaj değildi. İlk devre beğenmediğim bir Trabzonspor vardı. Ama ikinci devrede istediğimiz oyunu oynadık. Yüzde 100 olmasa bile çok yakındık gol atmaya. İyi bir rakiple karşılaşacağız yarın. Turu geçmek için hatasız bir maç gerekiyor. Trabzonspor olarak bu maça çok ciddi şekilde hazırlandık. Bazı sorunları her zaman yaşıyoruz. Hiçbir şey kolay olmuyor. Ama takım bırakmadan maçı bekliyor. İnşallah iyi sonuç alarak turu geçip devam etmek istiyoruz. Senaryonun çok fazla değişmesini beklemiyorum. Çift santrfor oynayan bir rakibimiz vardı. Belki bu sistemlerinde bir değişiklik olabilir. Yine de kontratağa çabuk çıkan bir rakibimiz olacak. Topun bizde kalması lazım. Erken gol atmak çok önemli."

"TRABZONSPOR'UN MUTLU OLMASINI İSTİYORUM"
Üsküp dönüşünde taraftarların kendisini omuzlara almasıyla ilgili bir soruyu da yanıtlayan Trabzonspor Teknik Direktörü Şota Arveladze, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Omuzlarda olmak istemem. Trabzonspor'un omuzlarda olmasını istiyorum. Trabzonspor'un omuzlarda taşınmasını istiyorum. Bu şehrin mutlu olmasını istiyorum. Bu sahada biz de mağlup olduk, bizden sonra da mağlup oldular. Ama alkışlanarak çıktığımız çok maç var. Burası zaten kazansınlar diye yapıldı. Tarih bize burasının kazanan bir yer olduğunu bize gösteriyor. Sadece bir tane kale arkası yok. İki tane kale arkası var. 4 tane tribün var bu sahada. Herkesten alkışı istiyoruz. Oyunu beğenmiyorsa tabii ki söyleyecek iyi değil diye. Kötü oynadıysak, 'çok iyi oynadık' mı diyeceğiz yani. Biz de görüyoruz ve iyi olsun diye uğraşıyoruz. Ama yeter ki bir tane kale arkası olmasın, bir tane tribün olmasın. Avni Aker'de 4 tane tribün var, herkesin rengi belli, herkesin kimi tuttuğu belli. Ben ve futbolcular her taraftan destek istiyorlar. Biz her şeye açığız."
Beni değil Trabzonsporu omuzlarda taşısınlar

O İDDİAYI YALANLADI
Şota Arveladze, Onur'a sosyal medyadan destek verdikleri için bazı oyuncuların ilk Ralotnicki maçında kadroya alınmadığını ima eden bir soruyu da tepki gösterdi. Soruyu kesen Şota Arveladze, "Sen buna inanıyor musun? Onur'a bağlı oyuncular ne demek? Onur'a bağlı oyuncu 4 kişiyse işim çok zor. 25 oyuncunun da kaptana bağlı olması lazım. Bu kulübün kaptanı 4 kişiyse çok büyük bir sorun yaşıyoruz. 25 kişiyle şampiyon olacağız. 4 kişiyle olamayız. Ben birbirlerine sahip çıksınlar diye yaşıyorum. Sahip çıkmadıkları zaman mutlu olmayacağım. İnanamıyorum, 4 kişi sahip çıkmış demek ki?" ifadesini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz