"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Beni biblo gibi koruyor

Merhaba, ben Adana’dan 19 yaşında bir okuyucunuzum. Öyle bir sorunum var ki, hiç kimseye güvenip de anlatma cesaretini gösteremedim. Yaklaşık 3 ay önce iş hayatına ilk adımımı atarak, bir mağazada çalışmaya başladım. Önceleri her şey benim için çok güzeldi. Ancak, giderek patronuma aşık oldum. Bu duygumu onunla da paylaştım. Beni anlayışla karşıladı ve çıkmaya başladık. Bana değer veriyor, en önemlisi de beni sevdiğini hissettiriyordu. Beni her şeyden koruyor, üzgün gördüğü zaman sorunumun ne olduğunu anlıyor ve beni olağanüstü bir şefkatle teselli ediyordu. Beni yanında kırılacak bir biblo gibi taşıyor ve herkesten kıskanıyordu. Bana kusursuz bir aşk yaşatıyordu. Ama keşke her şey bu kadar kusursuz olabilseydi. Birlikte olduğum, deliler gibi sevdiğim ve beni bunca seven erkek, ne yazık ki nişanlı. Buna rağmen her şeyi kabul edip onun yanındayım. Bu durum ilk başlarda beni rahatsız ediyordu, ama şimdi etmiyor. Çünkü beni sevdiğinden eminim. Nişanlandığı insanla 4 yıldır kızın ailesinin zoruyla birlikteler aslında. Sevgilim onu istemediğini söylese de kız ve onun ailesi baskı yapıyor. Benim yerimde siz olsaydınız bu ilişkiyi devam ettirir miydiniz? Ne yapmalıyım? Ben şu anda sağlıklı düşünemiyorum ve sizden yardım bekliyorum. İlerde evlenir mi, evlenmez mi bilemiyorum. Ama tek bildiğim gerçek, ben onu nedensiz seviyorum. Onun da beni sevdiğine tüm kalbimle inanıyorum.

<ı> RUMUZ: NEHİR GİBİ

Sevgili kızım ben olsaydım ne mi yapardım? Her şeyden önce, yalnızca üç aydır tanıdığım bir adama bu kadar güvenmezdim. Ne yapayım, ben yaşımın ve bunca yıldır edindiğim tecrübe sonucunda insanlara hemen güvenmemeyi ve kuşkuyla yaklaşmayı öğrendim. Hatalı da olabilirim. Ama bu kuşku, en azından, pek çoklarının yaşadığı o büyük hayal kırıklığıyla karşılaşmaktan korur insanı. Bu genç adamın seni sevdiğinden emin olduğunu söylüyorsun

(belki de gerçekten seni seviyordur, günahını almayalım) Ancak, bu konumdaki bir erkeğin 4 yıldır beraber olduğu bir kızla sırf ailesinin baskısıyla evlenmeye hazırlandığını düşünemiyorum. Ha belki, seni tanıdıktan sonra nişanlısını gerçek anlamda sevmediğini fark etmiş olabilir. Gerçek sevgiyi senin yanında tatmış olabilir. Ama yine de temkinli ol. Kendini tamamen kaptırma. Onunla bir ilişki yaşamaktan kaçın. Madem onu bu kadar seviyorsun, sabret ve bekle. Sonunda bir karar verecektir. Seni gerçekten seviyorsa, o çok güzel tanımınla, seni biblo gibi görüp, her kötülükten korumak istiyorsa, aile baskısı filan dinlemez, seninle evlenir. Benim düşüncem bu.


Beni affet sevgilim, bu satırları okuyunca aranızda olmayacağım

Güzin Abla, ben 31 yasında genç bir erkeğim, Almanya’da yaşıyorum. Başımdan iki evlilik geçti, birisi 97 yılında İstanbul’dayken, diğeri ise Belçika’da. Ben ölüme terk edilmiş biriyim, çünkü kalbim delikmiş. Bunu duyar duymaz bunalıma girip ikinci eşimden de boşanma kararı aldım. Çünkü onu çok seviyorum, onun üzülmesini istemedim. Ama o beni anlamadı. Sanki ben onunla gönül eğlendirdim, sandı. Oysa ben gün geçtikçe biraz daha eriyip gidiyorum. Sevdiklerimden kaçıyorum, çünkü onlara acı vermek istemiyorum. Artık doktora bile gitmiyorum, kimin için gideyim? Sevdiğim de beni halen seviyor, biliyorum. Ama kavuşamıyoruz. Ona buradan seslenmek istiyorum ‘Beni affet sevgilim bunu okuduğunda belki de aranızda olmayacağım.’<ı> RUMUZ: ALMANYA’DAN

Aman oğlum, neden bu kadar karamsarsın? Bu zamanda kalbin delik olsa da, ameliyatla kurtulabileceğini sana söylemediler mi? Orada ameliyat olmak istemiyorsan, İstanbul’a gel. Burada birçok kalp merkezinde çok başarılı kalp uzmanları tarafından, her türlü açık kalp ameliyatı yapılıyor. Ne demek doktora gitmiyorum? Bu gencecik yaşta ölümü beklemek ne demek? Çaresiz bir hastalık değil ki bu. Artık minicik çocuklarda bile bu ameliyatı başarıyla uyguluyorlar. Sevdiğin kadına haksızlık etmişsin. Hayata ve sevdiğin kadına dört elle sarıl. Gel, ameliyatını ol, kurtul.


Travesti ne demektir?

SAblacığım, ben 14 yaşında bir gencim, size bir şey sormak istiyorum. Çünkü aileme bunu soramam, merak ediyorum.Televizyonlarda sık sık Travesti sözcüğü geçiyor. Peki bu Travesti ne anlama geliyor. Bu nasıl bir cinsel eğilimdir? Kimlere Travesti deniyor. Beni bu konuda aydınlatır mısınız?

<ı>RUMUZ MERAK

Sevgili çocuğum, işte bak zaman zaman televizyon senin gibi gencecik beyinlerde, bunun gibi yararsız meraklar uyandırabiliyor. Bilimadamları, bunun bir tür nevrotik eğilim olduğunu vurguluyorlar. Travesti, kendi cinsine karşı eğilimi nedeniyle, karşı cinsten kişilerin giysilerine bürünen, onun gibi görünmek isteyen ve davranmaya çalışan biridir. Bu tutum daha çok erkeklerde görülür, travesti erkek, bir kadın gibi giyinip, onun gibi süslenmeye, makyaj yapmaya, kadın gibi davranmaya merak duyar. Burada eşcinsel eğilimin yanı sıra, böyle giyinmekle, süslenmekle aynı zamanda kendi kendini tahrik ettiği de söylenebilir.
X