« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Beni başarısız sanmasınlar"

Hollanda’nın Vitesse takımında forma giyen milli futbolcu Sinan Kaloğlu, teknik direktörle yaşanan iletişim sorunu nedeniyle fazla şans bulamadığını belirterek, “Beni orada başarısız oldu sanmasınlar. Oynadığım sürelerde çok başarılı oldum. Tüm takım ne kadar iyi futbolcu olduğumu biliyor. Teknik direktörle de konuştum ikinci yarı farklı olacak” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na katılan Sinan, “Hollanda’da kalacağım. Türkiye’ye dönmeyeceğim. Vitesse benim için bir basamak. Başarılı olup, üst düzey bir Avrupa takımına transfer olacağım” şeklinde konuştu.

HOLLANDA’DA KALACAĞIM

Vitesse’de, ilk yarı benim açımdan iyi geçmedi. Mutsuzdum. İlk yarı itibariyle sadece 1 maç 90 dakika oynayabildim. Toplamda da 300 dakika forma giydim. Oynadığım maçlarda iyi olduğuma inanıyorum, ancak teknik direktörle sağlıklı bir iletişim kuramadık, ancak geçen hafta içerisinde bir toplantı yaptık. Ben iki maç üst üste şans verilmediğini, buna karşın görev aldığım süreler içerisinde başarılı olduğumu söyledim. Bana ikinci yarının daha farklı olacağını söyledi. Dolayısıyla 2. yarıdan umutluyum.

ASLA PES ETMEM

Ben pes etmek istemiyorum. Oynadığım zaman neler yapabileceğimi orada taraftar da yönetim de buluyor. Ben kendimi kanıtlamak istiyorum. Pes etti dedirtmem. Hollanda Ligi’nde çok gol atacağıma inanıyorum.

AVRUPA’DA ÜST DÜZEY BİR KULÜBE GİDECEĞİM

Benim hedefim çocukluğumdan bu yana Avrupa’da top oynamaktı. Vitesse Kulübü de benim için bir basamak. Ben burada iyi oynayarak büyük bir takıma transfer olabileceğimi düşünüyorum.  Avrupa’da büyük bir takım gitmek istiyorum. Hollanda’dan büyük takımlara giden ya da Bundesliga’nın büyük takımlarında oynayan oyuncuları gördüm. Benim onlardan bir eksiğim yok. Ama her oyuncun bir teknik adam şansı olması gerekir. Gerçekten sahiplenecek, iyi bir konuma getirecek hoca olması gerekir. Bu bir şans. Ben geçen sezon ve bu sezon bu konuda şanssızlık yaşadım. Türkiye’de insanlar Sinan gitti, orda başarısız oldu diye düşünebilirler, ama öyle değil. Ben orada oynadığım bütün maçlarda başarılı oldum. İyi futbolcu olduğumu gösterdim. 

BURSASPOR’A DÖNMEK GİBİ BİR DÜŞÜNCEM YOK

Bursaspor’u çok seviyorum. Bursaspor benim takımım. Taraftar beni seviyor. Bursasporlu Sinan lakabını taktılar, Bursaspor’da her zaman oynamak isterim, ama şu anda böyle bir düşüncem yok. Ertuğrul hocam, beni sezon başında istemişti. Kendisini çok seviyorum. Ama dönme düşüncem yok.

SEZON BAŞINDA BÜYÜK BİR TAKIMDAN TEKLİF ALDIM

Ayrıca sezon başında büyük takımlarımızdan birisiyle görüştük. Türkiye’den 5 takımdan teklif aldım. Bunun yanı sıra Almanya’dan da teklif aldım. Ama ben Vitesse’yi tercih ettim, çünkü benimle ilgili 2 yıllık bir çalışma yaptılar.  Kariyer planlamamla ilgili sunumları çok iyiydi.

TÜRKİYE LİGİ HOLLANDA LİGİ’NDEN DAHA ZOR

“Hollanda en üst düzey ligi Eredevise mi zor Süper Lig mi zor?” sorunsa cevap vermek zor.

Süper Lig, biraz daha zor. Hollanda’da biraz daha tekniğe dayalı oynanıyor. Türkiye’de tempo daha yüksek, fizik kuvvete dayalı bir oyun var.  Hollanda’da kapanan takım yok. O yüzden bol gollü geçiyor. Türkiye Ligi daha agresif, baskı daha çok.


Bunları da Beğenebilirsiniz