Gündem Haberleri

  Benden gizlediler

  ANKARA
  20.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanlığı’ndan istifa eden Deniz Baykal, Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığının kendinden gizlendiği belirterek, “Ben sürecin mutabakat içerisinde görütülmesini telkin ettim ancak buna rağmen, bu işi kaçırarak yaptılar” dedi.

  CHP Genel Başkanlığı’ndan istifa eden Deniz Baykal, Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığının kendinden gizlendiği belirterek, “Ben sürecin mutabakat içerisinde görütülmesini telkin ettim ancak buna rağmen, bu işi kaçırarak yaptılar” dedi. Baykal, aralarında parti yöneticilerinin de bulunduğu bir grup milletvekiline yaptığı değerlendirmede, “Kurucu genel başkan olarak Mustafa Kemal Atatürk varken onursal başkanlık önerisi boş” diye konuştu. İstifasının ardından genel Sekreter Önder sav, Başkanvekili Cevdet Selvi, Yılmaz Ateş ve Mustafa Özyürek ile yaptığı toplantıya gönderme yapan Baykal “Ben de bu süreçte Kılıçdaroğlu’nun olabileceğini önermiştim ancak bu önerime karşı çıkanlar, bugün yan yana geldiler” dedi.

  Mutabakat sağlanmalıydı

  Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığının kendisiyle paylaşılması gerektiğini belirten Baykal şunları söyledi: “Ancak gizlendi ve basından öğrendik. Kaçırarak, yok sayarak yapmaları hoş olmadı. Tümüyle mutabakat sağlanmalıydı ancak ikili mutabakatla işi götürdüler. Gelinen noktada yapılacak bir şey yok. Parti hepimizin, çaılışmalar sürecek. Yapılış biçimi dışında bir yanlış yok. Kılıçdaroğlu’nun adaylığı normal.”
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı