Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bende Sergen’in ‘dehası’ yoktu

Tigana, ‘Sergen’in çok klas bir futbolcu olduğunu herkes biliyor. Ancak daha çok koşması, çalışması ve 90 dakika oyunda kalması lazım’ dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ben daha çok koşuyordum

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, ikinci yarıda oyuna girip çok şık bir gole imza atan Sergen Yalçın’a övgüler yağdırdı. Fransız hoca, ‘Herkes Sergen’in çok klas bir futbolcu olduğunu biliyor. Bende futbolculuk döneminde Sergen’in dehası yoktu. Ancak ben, daha çok koşuyor ve çalışıyordum. Sergen genelde 60. dakikada yorulmaya başlıyor. Ben onun oyunda 90 dakika kalmasını istiyorum’ dedi.

Geleceğe bakmalıyız

Göreve geldiği günden bu yana ilk kez bir maçı gol yemeden tamamladıklarını hatırlatan Tigana, şöyle devam etti: ‘Bu maçta sistemimiz yürüdü. Geleceğe bakmalıyız. Geleli 3 ay oldu. Türkiye’yi çok seviyorum. Her şey harika gidiyor. Bu saatten sonra kalıp kalmamam yönetimin tavrına bağlı. Ben sonuna kadar profesyonelliğimi devam ettireceğim.’

İlginç protesto

Beşiktaş-Samsunspor maçında siyah beyazlı taraftarlar takımlarını ilginç biçimde protesto etti. Gerek takımlarının bu sezonki başarısız performansı, gerekse İstanbul’daki soğuk hava koşulları nedeniyle maça fazla ilgi göstermeyen taraftarlar, maçın başında futbolculara olan son maçlardaki kırgınlıklarını, açık biçimde gösterdi. Kapalı tribünün ortasında yer alan fanatik taraftarlar, maçın başlangıç düdüğüyle birlikte bulundukları bölümü sessiz biçimde terk etti. Taraftarlar, maçın 10. dakikasında tribündeki yerlerine dönerken, coşkulu biçimde tezahüratlara başladı. Maçı 6-7 bin dolayında seyirci izledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz