Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Bence iyi olacak

GALATASARAY’ın sağ tarafında rüzgar fırtına gibi esiyordu.. Adeta ağaçlardaki yapraklar kopacak dereceydi. İş ağaçtaki meyvaları toplayıp arkadaşlarına yedirmeye kalmıştı. Ama başta Baros olmak üzere, kimse bunları yemek istemiyordu.

Her geçen gün hızını artıran Ketia bu kez “aman be kardeşim siz yemek istemiyorsanız ben yerim” diyerek Levadia bahçesinde girdi ve kapıyı açtı.
Keita’nın rüzgarı devam ettikçe ediyordu. Galatasaray’ın sol kanadını ise tam tersine son derece durgundu. Bu duruma sıkılan Keita bu kez dışarıdan öyle bir çaktı ki, hem tribünleri hem de arkadaşlarını havalandırdı.
Bu  Ketia rüzgarı devam ettikçe eseğe benziyor. Zaten Rijkaard kenardan devamlı oyunu sağ kanada akıtın diye yerinden fırlayıp duruyordu. Hollandalı teknik adam bu ikazlarında son derece haklıydı.

Rijkaard’ın kesesi dolu

Galatasaray artık oyun temposunu gün geçtikçe attırmaya başladı. Öncelikle bugüne kadar görmediğimiz, sahada yerleşim planında bölümler arasında 3 masa 5 sandalye farkı vardı. Şimdi ise o fark aradan kalkmış. İletişim kesilmeden oyunun sürdüğünü görüyoruz.
Rijkaard bir de hızlı futbol oynama sanatını yerleştirmeye başlamış. Galatasaray’da bugüne dek bulunmayanların biri de şut atma zayıflığıydı. Şimdi herkes kaleyi gördüğü, kendine güvendiği zaman bir yoklama çekiyor.
Frank Rijaard’ın kesesi dolu... Elano oyuna girdi, Arda sola Kewell santrfora aktı. Bu kadar yüklü kadro olunca Rijkaard belki de tombala çekip duracak.
Elano kısa bir dilim oynadı. Topla haşır, neşir olmasını seviyor, dikine pas atmayı iyi yapıyor. Sessiz kalan sol kanat da bir anda Kewell ses getirdi. Galatasaray şimdi artık barajı geçti. Bundan sonra kalan takımlar karşısında ne olacak bence iyi olacak.

X