Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bence hemen...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hasan YILMAER

Gospodin Otto Bariç, takımı rezil ettiği Kocaeli maçından sonra, çocuklara ceza antrenmanı verip kendine yeni kapı aramak üzere Viyana'ya gitmiş.

Keşke hiç dönmeseydi. Bence bu zata hemen kapıyı gösterip yol vermek gerekir.

Kocaeli maçını sağlık nedenleriyle yerinde izleyemedim. Ama ben de TV başında, maçı izlemek için İzmit'e giden yüzlerce taraftar gibi kahroldum. Kesin bir inancım var: Fener futbol takımının başına ne dert geldiyse sorumlusu Gospodin Otto Bariç'tir. Nedeni de çok basit: Perraira kıskançlığı. Perraira, bu takıma yeni ve modern anlayışa uygun bir sistem yerleştirerek Fenerbahçe'yi şampiyon yaptı ya, kendisini ondan daha büyük hoca gösterip tam aksini yapacak ve dünyanın hiçbir yerinde bulamayacağı dolarları arttırarak cukka etmeyi sürdürecek.

Abarttığımı sanmayın, bakın, ‘‘Halep oradaysa arşın burada’’ hangi maçı iyi oynayıp kazandık ya da derbilerde puan aldıksa ardından o takımı bozup saçma sapan bir kodro çıkarıp bizi mağlup etti. Hepsi bir kenara; Bursa'ya karşı şahane sonuç alan takımı bozdu ve Kocaeli'ne karşı tek forvetle çıktı. Neymiş, Büyük Saffet sakatmış. ‘‘Madem öyleydi, ikinci devre neden oyuna soktun?’’ diye sormazlar mı adama.

Üstelik oyun yapısından Kocaeli'nden korktuğu ayan beyan belliydi. Kafasındaki düşünce ‘‘Tek puan alayım, işi idare edeyim’’di. Halbuki Fener Kocaeli'nden galibiyetle dönse neredeyse şampiyonluğunu ilan edecek.

Ama ne gam, Otto Bariç efendi kendini kanıtlayacak. Hadi efendim sende...

NE GEREKLİ

Kocaeli maçından sonra bir tek tesellim var: Yönetim bu adamla gelecek yıl da devam etmek için masaya oturacaktı. Sanırım artık bu yanlışın ötesinde korkunç sonuç vermesi mutlak projeden vaz geçilmiştir.

En diklemesine lafı söyleyeyim mi? Bana göre: Otto Bariç'e hemen kapı gösterilmeli ve bundan sonraki maçlara takım Rıdvan gibi, Ercan gibi, Ziya gibi eski kaptan ve yöneticilerin birinin nezaretinde çıkarılmalıdır. İnanın kaçmak üzere olan şampiyonluk yakalanılabilir.

Bence yapılması gereken ikinci iş, neredeyse ne yapıyorsa, aranıp bulup Perraira gelecek sezon için, hem de asgari iki yıllığına, tam yetkiyle anlaşılarak takımın başına getirilmedidir.

Sözün kısası: Önce şu Bariç'ten kurtulalım, gerisi gelir...Bunları da Beğenebilirsiniz