« Hürriyet.com.tr
MENÜ

“Bence çok değerli bir galibiyet elde ettik”

Beko Basketbol Ligi'nde Fenerbahçe Ülker'i 90-83 yenen Anadolu Efes'in başantrenörü Ufuk Sarıca, çok değerli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sarıca maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, takımında en gencinden en tecrübelisine kadar bütün oyuncularından verim aldıklarını anlatarak karşılaşmayı şöyle değerlendirdi: “İki takım için de zor bir maçtı. İki takımın da eksikleri vardı. Farklı bir salonda oynandı. İki takım için de geçerli bu. Ama biz kendi durumumuza bakıyoruz. Zor günlerden geçiyoruz, oyuncu rotasyonumuzda Türk oyuncumuzun olmaması bizi sıkıntıya sokuyor. Bugün gerçekten çok iyi hazırlanmıştık. Ancak hazırlanmak her zaman yetmiyor. Sahaya çıkınca uygulamak gerekiyor, bugün uyguladık. En gencinden en tecrübelisine kadar herkesten verim aldık. Bence çok değerli, kıymetli bir galibiyet aldık.”

Fenerbahçe Ülker'in çok güçlü bir kadrosunun olduğunu kaydeden Sarıca, “Hem Türk Telekom, hem de Fenerbahçe Ülker galibiyeti yeni yıl için güzel bir başlangıç oldu. Bir an önce sakatlarımızı iyileştirmeye bakacağız, yolumuz uzun ve Avrupa Ligi de başlıyor. Bu çalışmayı sürdürürsek ileride daha iyi olacağız” şeklinde konuştu.

Avrupa Ligi'nde gruptaki 4 takımın da çok iyi olduğunu kaydeden Sarıca, “Her maçın önemi çok büyük. İlk maç çok önemli. Galatasaray Medical Park ile oynayacağız. Ev sahibi avantajıyla oynayacağız, kazanmak durumundayız” diye konuştu.

Bugün maçtaki kadın ve çocuk seyircilerle ilgili düşüncesi sorulan Sarıca, “Bu maç, bence Türkiye'deki en değerli maçlardan, rekabetlerden bir tanesi. Gönül isterdi ki yeni salonda oynayalım. Zaten Fenerbahçe'nin kalabalık seyircisi önünde yıllardır oynuyoruz. Türkiye için önemli bir salon. Fenerbahçe Ülker'i tebrik ederim. Gönül isterdi ki daha kalabalık bir atmosferde oynayalım ama olmadı. Umarım olan hadiseler bir daha cereyan etmez” şeklinde değerlendirme yaptı.

Bunları da Beğenebilirsiniz