Ege Haberleri

  Benazus’tan iki Atatürk sergisi

  Hürriyet Haber
  21.11.2009 - 21:55 | Son Güncelleme:

  İzmir’de yıllarını Atatürk’ün hiç bilinmeyen ve farklı yönlerini gösteren fotoğraflarını toplamaya adayan Hanri Benazus’un “Gülümseyen Atatürk”ve “Çağdaş Atatürk”konulu fotoğraf sergileri, iki farklı mekanda açıldı.

  İnanç ve sevgiUlu Önder’in halkla ve çocuklarla ilişkilerini, çalışmalarını ve neşeli dakikalarını gözler önüne seren “Gülümseyen Atatürk” konulu fotoğraf sergisi Çarşı Sanat Galerisinde, Atatürk’ün güçlü çağdaşlık anlayışını, halka duyduğu inancı ve sevgiyi bir kez daha gözler önüne seren “Çağdaş Atatürk” konulu sergi de Latife Hanım Köşkü’nde açıldı. Her iki açılışı da Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak ve Hanri Benazus birlikte gerçekleştirdi.225 fotoğraf var

  Açılışta bir konuşma yapan Hanri Benazus, “Atatürk’ü hep asık suratlı ve ciddi olarak söylemişlerdir. Oysa Atatürk çoğu zaman yüzü gülen bir liderdi” dedi.Başkan Durak konuşmaların ardından Hanri Benazus’a bir şükran plaketi ve çiçek takdim etti.225 fotoğrafın bulunduğu sergiler 29 Kasım tarihine kadar ziyaretçilere açık olacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı